Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Potřebujii pomoct s výběrem multimetru

Ahoj, vím, že tohle je pc poradna, ale určitě to má něco s elektrem :-)
Potřeboval bych pomoct s výběrem multimetru - budu ho používat jak do školy, tak na takové to domácí měření. Vůbec se v nich neorientuju, neznám parametry, ani neznám jejich funkce.
Mohli byste mi nějaký poradit, tak kolem 1200Kč? požadavky - co nejvíce funkcí (i přes to, že i některé nevyužiju), větší "výdrž" přístroje - ať mi nějaký ten rok vydrží.
Jsem v tomhle laik, bavil jsem se i se známým, nebyl by problém to sehnat přes něj, ale chci se zeptat i sám, ať trochu vím, o co se jedná.
Díky za rady.
Otazka patri do kutilskej vetvy kutilska.poradna.net (fleg)

Obor sám nevím, já dělám elektrotechnickou školu - Elektronické počítačové systémy. Ale ten multimetr bych měl i na takové to domácí užívání. Takže asi všechno co jde. Ještě nevím co bude, takže čím více fcí, tím lépe.

Jedno to neni rozdiely su v presnosti a vo funkcionalite. Lacne nemaju automaticke prepinanie rozsahov a meraju len napatie, prud a odpor. Drahsie maju automaticke prepinanie rozsahov, pipak na 0 ohm, a niektore pripadne vedia merat aj C alebo L ale neni to bezne.
Presnost ti na doma netreba nijak extremnu na presnost sa mozes vybodnut, vyberaj podla funkcii.
P.S. vseobecne aj uplne najlacnejsi merak vie merat spravidla napatie,prud a odpor, s presnostou dostatocnou na domace ucely, t.j. na doma na uplne zakladne veci staci aj uplne najlacnejsi merak.

Iný multimeter pre použitie na stole, meranie na doske v držiaku a iný pre pracu v terene, na stavbach, meranie na svorkovniciach v skriniach.

Realne meranie prúdov bez klieští je dnes nemysliteľné a tam je tvoj cenový strop prinízky.

Za tu cenu kupiš štandardný multimeter s kúsok odolnejším púzdrom. Ak kúpiš niečo za polovicu ceny, velkú chybu neurobíš. Ak prístrojom aj pracuješ, bežným nehodám sa nevyhneš, pády, nesprávne prepnutý rozsah ... a tak. Hlavne práca na opravách je k tomu náchylná. Iný pocit máš ak zlikviduješ prístroj za 600 a iný ak za 4 500.

Potřebuje to do školy a na doma - tedy hlavně na měření napětí a odporů, to bude 99% použití, takže potřebuje jen multimetr s měřícími hroty, klešťový ampérmetr využijí ti, kteří už opravdu vědí, co dělají, hlavně elektrikáři, elektronici ani tak ne.

No na FLUKE asi nemáš peníze :-)

Jak psali výše, mezi dobré přístroje za dobrou cenu patří METEX. Já jsem před dvanácti lety koupil za nějakých 800Kč obyčejnej digitální multimetr s manuálním přepínáním rozsahů, umí AC i DC proud i napětí, měření odporu a zkratů + tranzistory (bipolární). Občas by se hodilo i měření kapacity, což dnes za ty peníze v klidu seženeš.
Neřeš nějakou přesnost, na domácí použití ti postačí obyčejnej přístroj, ale kup to v odborným obchodě, žádnej Lidl (ano, i tam to nabízí, ale nic to neumí). Prostě naběhni do GME a chtěj multimetr do 1200Kč, něco ti nabídnou, neřeš příliš značku, ale hlavně funkce, do budoucna se může hodit i propojení s PC, pokud se tomu budeš věnovat trochu víc.
Pokud se k tomu budeš chovat šetrně, tak vydrží věky. Budeš jen měnit baterky. Jo a pokud to bude mít možnost podsvícení displeje, tak se to taky hodí.
A ještě poznámka - u základních přístrojů se s cenou zvyšují funkce, pak už cena navyšuje přesnost.

OK. Díky moc všem.
"Géemko" mají pobočky i v Ostravě, Přerově a Brně (vsšchny tři mám možnost navštívit) - to znamená, že tam je i obchod, nebo jenom pouze místo, kde mi předají zboží až po objednání po netu?

Malinko nad rozpočet, ale dobré funkce za dobré peníze.Používám asi dva roky a jsem naprosto spokojený. Zatím originál baterie a co jsem chtěl tak ON/OFF tlačítkem. Na minulém multimetru jsem probrousil tišťák jak se pořád jezdí z rozsahů na vypnuto.
www.conrad.cz VC820
Ještě bych uvítal zezadu magnet a vestavěné bezdotykové měření(test) AC