Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škodí mobilnímu telefonu pouzdro se zavíráním na magnet?

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat fyziky znalých kolegů, jestli spatřují nějaké riziko v pouzdrech na mobilní telefony s magnetickým zavíráním.
Může ten magnet zašitý v kůži pouzdra nějakým způsopem škodit mobilnímu telefonu? Displeji, baterce, GPS chipu atd.

Ja vím že se nabízí jednoduchá odpověď, že kdyby to byl měl být problém tak se to přece nevyrábí, ale beztak mě to zajímá...

Díky za názory

Bandas

Mel jsem par mesicu netbook ve skrini a nejaka dobra duse mi na nej polozila krabicky s inteligentni plastelinou. Samozrejme ta spodni byla s neodymem. Zdeseni prislo po spusteni, na LCD byly svisle pruhy, nastesti po par tydnech zacaly mizet. Nejaky vliv asi magnetismus mit bude. Disk i data byly v poradku :-)

jenze dotaz vystoural "kobliha [193.86.90.xxx]", jak ty lidi hledaji, ze najdou vzdycky totalni pitomost po 10 letech by bylo hodno nejake studie.

greyhound za to nemuze, proste videl dotaz a nevsiml si, ze je to stare.

A Rce se zase pokousi prudit, radeji na nej nereagovat.