Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je lepší ext. disk s 5400rpm a eSATA nebo 7200rpm a USB 3.0?

Ahoj všem,
pořídil jsem disk se 7200rpm a rozhraním USB 3.0 (v kompu mám ale 2.0) a přemýšlím, jestli by nebyl lepší (rychlejší) s eSATA rozhraním, ale zase s 5400rpm...

konkrétně to jsou tyto dva:
koupený - http://www.alza.cz/samsung-3-5-story-station-1500g b-cerny-d173214.htm
a ten druhý - http://www.alza.cz/samsung-3-5-story-station-plus- 1500gb-cerny-d156039.htm

Díky za každou radu :-)

Mame ve firme cca. 20 disku WD Essential, prepravuje se to po republice Ceskou postou i nekolikrat do mesice, bylo to s TNT v Nemecku, Holandsku, Francii a za 3roky co je pouzivame neodesel ani jeden.
Takze pokud sel po pul roce do kopru, tak doporucuji reklamovat, holt mate smulu na spatny kousek.

1. Je otázka, jak se k tomu disku chováš (když tě viděli, jak s diskem nakládáš, tak se třeba nedivili ;-))
2. WD standardně montuju do počítačů co stavím (neberu už nic jiného), a za poslední cca 3-4 roky je to přesně nula reklamací značky WD. (oproti tomu řádově stovky prodaných disků)

5400 ot. bude mit vyšší rychlost? V kombinaci s čím? S USB 3.0? Ten já právě v PC nemám, ženu to z 2.0. Jak píšu nahoře-koupil jsem toho prvního Samsunga 7200rpm pouze s USB 3.0, chtel jsem eSATA, ale to Sam. dává jen do disků s 5400rpm... Přemýšlel jsem tedy, že bych ho vyměnil za ten s menšíma točkama, ale zase s rychlejším rozhraním. Záslepku eSATA mám. A teď teda zase nevím... :) Dat tam budu kopírovat teď ze začátku docela dost ( stará záloha fotek, hudby, vlastních videí a filmů... ), ale potom už moc ne, normál. Jde mi tak nějak spíš o ten komfort-když už si tam budu dávat film v .mkv o vel. 10GB aby to netrvalo tak dlouho jak přes USB 2.0 (což mám vlastně nyní). Řadič 3.0 nemůžu, PCI mám plný a nevím jak jinak se tam dá přidat. No a cena těch disků je skoro stejná, tak proto mě to napadlo :)