Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost PC

Dobrý den! Mám u UPC Fiber Power 25, rychlost mám mít 25/1,5 Mb/s. Při měření ( Best-net )mi vychází okolo
9000 kbit/s - je to 9Mb/s? Zavolala jsem do UPC, technik mi radil přes telefon, jak to mám otestovat testrychlosti a hodnota byla 2,4MB/sek. Řekl, že to mám vynásobit osmi (převod jednotek - a v tom se vůbec nevyznám ) - a že je ta rychlost v pořádku. Já mám ale pochybnost, můžete mi to někdo vysvětlit? A existuje někde tabulka těchto jednotek? Děkuji. :-(

25 megabits by melo byt 3,125 MB
viz
http://www.matisse.net/bitcalc/?input_amount=25&in put_units=megabits&notation=legacy
__________________________________________________ ____________________________

Suffix: b vs. B

For example, when a "1 Mbps" connection is advertised, it usually means that the maximum achievable download bandwidth is 1 megabit/s (million bits per second), which is actually 0.125 MB/s

100_Gigabit_Ethernet

Rychlost je téměř vždy proměnlivá, ale v zásadě málokdy taková jakou slibuje poskytovatel. Sliby jsou prostě chyby. Jedinou pochybností zde je, že by se s tím dalo kromě naříkání něco dělat.

Pakliže máš připojení jen pro sebe (agregace 1:1), tak si můžeš stěžovat. Pokud máš agregaci třeba 1:20 a máš objednán download 16Mbit, můžeš mít reálnou rychlost jen 100kB/s (2MB/s se rovnoměrně rozloží mezi 20 uživatelů, kteří najednou stahují). Taky záleží na vytíženosti serveru, ze kterého stahuješ.

Ak mas tu hodnotu v Bytoch, tak ano nasobi sa to osmi. Byte = osem bitov.

My ale nevieme v jakych jednotkach ti to vypisal tam ten test rychlosti to je len privatny test v sieti UPC, my (ne-UPC) sa na neho nedostaneme. Ak mas ale na bestnet hodnotu 9Mbit tak to znamena ze ma technik pravdu a ten vas test je v Byte a teda nasobis krat osem.