Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém při defragmentaci

Mám rozdělený 80 GB disk na dva 40 GB.Systémový disk jde defragmentovat v pohodě ,ale když dám ten druhý jenom analyzovat tak mi napíše tohle:

Program defragmentace zjistil ,že podle plánu má se zvazkem (D:) program CHKDSK. Spustě program chkdsk/f

A když spustim chkdsk tak mi to napíše tohle:

ze segmentu 63173 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 63174 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 63178 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 63183 záznamu souboru.

.....
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 83066 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 83067 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 83068 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 83069 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 83070 záznamu souboru.
Odstraňování poškozeného záznamu atributu (128, "")
ze segmentu 83524 záznamu souboru.
Ověření souboru dokončeno.

Byly nalezeny chyby. Program CHKDSK nemůže v režimu Jen pro čtení pokračovat.

Co mám udělat aby ta defragmentace fungoval bez problémů a nepsalo mi to tohle co píše ? Dík

Tohle vubec nevypada na fyzicky crash (i kdyz vyloucit to nemuzu) - spis na tzv. crosslinky a ty se daji odstranit docela dobre. No, asi bych zapnul v BIOSu SMART a podival se na "zdravi" disku v nejakem smartovem prohlizeci - i kdyz tomuto vykriku technologie moc neduveruju (rozumej - percentualni vyjadreni "choroby"), disk pred padem to snad oznaci adekvatne...

tohle mi napsalo když jsem zadal chkdsk d: /f

Systém souborů je typu NTFS.

Nástroj Chkdsk nelze spustit, protože je svazek používán jiným procesem.
Může se to podařit, jestliže bude tento svazek předem odpojen.
VŠECHNY OTEVŘENÉ POPISOVAČE TOHOTO SVAZKU BY SE TAK STALY NEPLATNÝMI.
Má být tento svazek odpojen? (A/N)

Udělej okamžitě zálohu důležitých dat. Obávám se, že co nevidět půjde: 1) flesystém do kytek a 2) disk jej bude velice rychle hrdě následovat. Zkus pak disk přeformátovat, vsázím boty, že to nepůjde. Též může být vadný řadič. Také jsem podobnou závadu kdysi někde viděl, když měli TV kartu a v BIOS nastaveno PCI CONCURENCY na ENABED (při DISABLED) to chodilo. Projevovalo se to jen u určité série MB (nějak se to nestíhalo).

Tak už mi to funguje :-) .Naformátoval jsem disk ,mněl pár hlášek ,že nrmůže formátovat protože běží nějaké programy pracující z diskem D: i když určitě neběželi.Vyřešil to nouzový režim.Dal jsem úplný formát a už jde i defragmentace .Doufám ,že to vydrží co nejdíl.