Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pipani pc

zdravim, vcera sem zapl pc jako kazdy den, ale pri startu pc, mi pc zacal pipat, pipa to jak sireny od policie uplne tak... nekdy to prestane kdyz sem chvily ve windows, ale ted uz jsem ve windowsu a uz to pipa asi pul hodiny dokola.. nvm co to je, jako alarm to vypada...

nevite jak to vypnout??? koukal sem i do pc, vypojil grafiku,ram, a porad po startu pc zacne pipat, nekdy pc nezacine pipat ale to jen vyjmecne

Skontroluj BIOS poriadne sekciu Hardware Monitoring, hlavne akekolvek nastavenia o alarmoch, limitoch, aj o kontrole vetrakov (mas asi pomalobezny vetrak a kym je PC studene tak sa toci pomaly co je spravne, ale v BIOSe mas nastaveny nejaky limit na minimalne otacky vetraku, tak si to v BIOSe vypni a nebude to zbytocne hulakat. Vetrak je po anglicky "FAN")

Nejlépe to vypneš, když zkontroluješ RAM. Nevím kolik máš modulů. Je-li jich více prostřídej je ve slotech jednu paměť po druhé. Podívej se jestli je grafika stále ještě ve svém slotu a jestli si s ní rohu nehraje kočka. V každém případě ji vytáhni a vraz zpátky. Potom sděl výsledky. Popis pípání a jejich význam je vždy v manuálu. Jestli ho nemáš hledej na stránkách výrobce nebo přímo význam beep v Googlu.