Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení biosu

U starého PC mám Bios Award který mi při zapnutí nejprv ukáže tabulku ve které načítá HDD a podobné věci,potom až změní barvu a pokračuje v načítání,lze to v nastavení vypnout aby šel hned bez té tabulky? Děkuji.

To je nějaká 386ka? V BIOS je něco jako "detect harddisk", tam si ho nadetekuješ, uložíš a při dalším startu to počítač ví a nemusí to těch 5 s zjišťovat.
Ale lepší bude, když to necháš jak je. Pokud bys "něco nastavil" a nechodil počítač, je tam položka "load default setting" (nahrát defaultní nastavení).

5sekundovy POST je uplne normalna vec.
Ked ti to tak vadi mozes skusit v BIOSe hladat polozku Quick Boot, ak najdes tak sa uistit ze je Enabled, druha vec je mozes disky a mechaniky (spravidla prva podobrazovka BIOSu) prepnut z Auto na manual resp. na "HDD" a "CDROM".

Najlepsie ale urobis ak to nechas tak jak to je, ptz tak je to najlepsie (kvoli tomu ze ked do toho budes drbat tak su mozne problemy potom)