Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na grafiku - Photoshop

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu - jde o sestaveni PC na grafiku:
Primární požadavek je - výkon v Photoshopu (cs5)
Sekundární - kompatibilita s linuxem
Nevěnuji se grafice profesionálně, jen "poloprofi" (zatím je to jen přivýdělek)...
Co se týká sledování trendů, tak s toho jsem již nějak vypadl (není čas).

Nyní mám sestavu takovou:
MB GIGABYTE P35-DS3, Intel Core 2 Duo E6550 2333 MHz L2 Cache 4 MB, 3 x 1024 MB PC2-6400 (800MHz), DDR2-SDRAM A-DATA, Gainward GeForce 8600 GT 256MB GDDR3 SDRAM, Seagate 250GB 16MB Cache, DVD-RW Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203B, monitor LG L226W
Je to skoro cca 2 roky stará sestava a zvažuji buď koupit nové PC, nebo upgrade (ramky + GK).
Co se mi vyplatí lépe upgrade a jet na tom ještě nějaký, řekněme rok/dva, nebo koupit novou sestavu?
Stále zvažuji, zda koupit nové železo, nebo ještě počkat/upgradovat.... :-(

Jediné v čem mám jasno (za předpokladu, že pujdu do nového železa) je monitor - Dell 24" U2410
dále bych chtěl doporučit nějaký dataprojektor a tiskárnu (na občasný tisk A4 grafiky), časem i tablet (Wacom Intuos4 L A4)...
můj tip je projektor Acer P1200 DLP 1024x768 a tiskárna EPSON Stylus Photo PX650
rozpočet na samotné PC (bez monitoru, dataprojektoru, tiskárny a taky bez SW - ten mám) je cca kolem 15-20tisíc (možná i více, ale zvažuji....), vím, že to není moc...

Díky všem za tipy.

V podstatě mě jde jen o zvýšení výkonu v photoshopu (cs5) ten využívá již akceleraci grafiky (jak tady již někdo zmínil). Hry moc nehraju, nemám na to čas. Ale taková digitální malba, která má dost vrstev docela vytěžuje procesor/ramky a je to línější.
Systém mám Win 7 64bit.
Ramky mám v "kombinovaném" módu, ta jedna tam je "navíc", původně byly dvě, ale jedna odešla...
Takže teď zvažuji, jestli by mělo cenu koupit více paměti a lepší GK...???
A asi i ještě jeden HDD, ono se to pak docela zlepší výkonově (v práci máme více disků a je to znát).
Takže asi ještě dokoupím HDD, co říkáte na tento: Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS - 500GB SATA II

tá akcelerácia je prítomná len v mizivom percente pluginov,takže spoliehať sa na nejakú hw akceleráciu v photoshope pomocou moderných grafických kariet ako o preferovanej vychytávke je trošku out,pokial nepoužívaš 3D extensions vo photoshope na priame prepojenie s podorovanými 3D modelovacími programami na priamu tvorbu 3D textúr na 3D objekty,tak hw akcelerácia vo photoshope je to posledné,čo by malo rozhodovať o grafickom subsystéme,tam je dôleťitá hlavne kvalita 2D zobrazenia,aby biela plocha nepripomínala ogrcaný radiátor a tenké čiary neboli dúhovo olemované a rozpité ako malba vodovými farbami na mokrý výkres-to je častá chyba herných grafických kariet,ovela dôležitejšie pre photoshop je rýchly diskový subsystém,dostatok pamäti a dostatok miesta aj na swap.P.S. existujú aj špeciálne photoshop 2D akcelerátory,ktoré sú stavané na mieru pre niektoré pluginy ako warp/mesh/lens flare a podobné,ich reálny prínos je ovšem dosť sporný,ale akcelátory existujú,kto chce,môže ich mať...