Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutie SWAP

Zdravím mám 6GB RAM moja otázka je vypnúť SWAP? Alebo ho nechať zapnutý.
Samozrejme viem aký to má efekt ale vypnúť úplne alebo len zmeniť veľkosť SWAP na HDD na minimum napríklad.
Ďakujem

Prečo Ťa pri 6GB RAM trápi swap ? Čo Ťa vedie k tomu, že ho treba vypnúť, alebo ho nejak nastavovať ? Pri 6GB RAM ???
Čo si od toho sľubuješ ? Zrýchlenie systému, štartu aplikácii alebo čoho ??? Ja by som swap asi nikdy nevypol, ani pri 1TB RAM...

Takže asi tak že sa aplikácie ktoré bežia dlho swapujú a všetko mi ťahá z HDD potom ak to nemám stále zapnuté.
Používam jedine Cinema 4D viem že niektoré CAD programy musia mať swap zapnutý na funkčnosť
Čo si od toho čakám asi to že nebude mi všetko ťahať z HDD resp ukladať neaktívne aplikácie na HDD
Zrýchlenie OS to nejde... Win je aj tak nanič spravený a rýchlosť I/O tam aj tak klesá o velké %

Skúsim to takto:
1. Pokiaľ má win dostatok pamäti, resp pamäť sa nezaplní - do swapu asi nemá čo zapísať....
2. Pokiaľ sa pamäť zaplní - bude jej málo - swap vypnutý - čo sa stane ???

Toto už fantazírujem:
Neviem ale skúsim Ti napísať jednoduchý program, ktorý Ti zaplní pamäť ? Swap nebude - čo sa stane ?? Asi spadne celý systém, že ???