Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí hdd přes esata-nevypne se spolu s pc

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně vypínání svého externího disku. Dříve jsem ho připojoval přes USB2 a při vypnutí počítače se automaticky přestal točit i disk,ale ted když jsem ho připojil přes esata tak po vypnutí pc disk stále běží,nevíte co s tím?
Děkuji

Pecho

mám takto pověšený 1tb disk, protože jsem se ještě nerozhod kam ho zabuduju. ale po vypnutí pc vypne i disk (nic neslyším).
prolez nastavení biosu - power management - co všechno se má uspávat.
stejně tak ve správci zařízení - tvůj disk - ve vlastnostech - úspora spotřeby: co je tam k nastavení.