Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota grafické karty

Ahoj už jsem tady psal pár "blbých" dotazů ale teďka bych měl prosbu nebo spíš dotaz. Mám grafárnu ati radeon x1900XT 256mb DDR3.teplota bez zátěže je GPU 50 stupňů
GPU prostředí 53
GPU VRM 69 stupňů

když zapnu hru např. call of duty 4 tak teploty narostou na : GPU 80 stupňů
GPU prostředí 70
GPU VRM na 91 stupňů
zdájí se mi ty teploty hodně vysoký ne? grafika řve jak traktor a tak se ptám jeslti je to normální nebo jestli je třeba tam dát nějaký lepší chladič a jestli ho vůbeč ještě někde koupím

70-105 ℃ sú úplne normálne teploty pre RX1900 sériu radeonov a zvlášť pre XT verziu,s tým vela nenarobíš,RX1800XT/RX1900/RX1950 a prvý HD2900 hajcovali a žrali prúd velmi kvalitne,boli robené ešte zastaralou technologiou,ich čipy boli velké a to a aj odrazilo na ich vyžarovanom teple,prakticky vtedy neexistovali od nich pasívne chladené verzie,to bolo nerealizovatelné vzhladom na ich vyžarované odpadové teplo,to sa dalo až pri ich osekaných low-end verziách RX1300/RX16x0

Ahoj, Sundej chladic z grafarny a pokud nechces kupovat accelero, seskrabej starou teplovodivou pastu ktera bude jiz urcite zatvrdla a bude spis teplene izolovat, vycisti nejakym lihem cip i pameti a nanes novou. Uvidis, ze to pujde dost dolu.

diky za rady k PC jsem se dostal až teď. Vše mám čistý žádnej prach na tý kartě není. a kdyt pc mam otevřený protože sem línej to tam zase vrátit z5 takže s ventilací vzduchu nebude problém asi. ale sundat chladič můžu zkusit a tu pastu vyměnit mám tu ještě nedávno kupovanou MX2