Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi připojení kazí stromy

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat na následující. Již delší dobu nám nefunguje doma wifi připojení. Vše jsem nahlásil poskytovateli a ten po kontrole na místě zjistil, že vyrostly stromy mezi hotspotem a naší anténou, čili signál se zhoršil. Zajimalo by mě, čí "vina" jsou vyrostlé stromy, zda-li si za nefungující internet můžu sám, nebo zda je to vina poskytovatele ? Děkuji za odpověď.

Je to vina stromu. Zkuste mu domluvit, případně pohrozit. Když neuposlechne, budete muset společně s poskytovatelem hledat jiné řešení - kupříkladu přesun antény na místo, kde nebude zastíněna tím neposlušným (ani jiným) stromem.

Přesun antény na jiné místo na střeše se zdá být mnohem víc komplikovanější a nákladnější problém než změna providera a druhu připojení. Ptám se kvůli neuhrazeným fakturám. Nebudu platit za něco co nefunguje.

takové věci se řeší reklamací, popř. výpovědí. Nikoli tím, že budeš okrádat ISP.

edit: umístil-li anténu na současné místo ISP (resp. vybral umístění), je to jeho náklad na přesun. Chtěl-li jsi ty anténu na tom místě, měl bys náklady na přesun antény nést ty.