Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obraz z webky v DELPHI7

Zdravím
Na netu jsem našel tuto utilitu a potřeboval bych to upravit moje webka funguje pomocí aplikace AMCAP šlo by to upravit aby to fungovalo? díky

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var handle:THandle;
begin
handle := capCreateCaptureWindow('Video',ws_child+ws_visible , 0,
0, 320, 240, Panel1.Handle, 1);
SendMessage(handle, WM_CAP_DRIVER_CONNECT, 0, 0);
SendMessage(handle, WM_CAP_SET_PREVIEWRATE, 30, 0);
sendMessage(handle, WM_CAP_SET_OVERLAY, 1, 0);
SendMessage(handle, wm_cap_set_preview, 1, 0);
//save the image in Clipboard
SendMessage(handle, WM_CAP_EDIT_COPY, 1, 0 );
Image1.Picture.Bitmap.LoadFromClipboardFormat(cf_B itMap,ClipBoard.GetAsHandle(cf_Bitmap),0);
end;

To o akej "webke" hovoríš ? Myslíš web kameru ?
AMCAP nepoznám, ale čo som našiel:

“Capture video from your webcam and save them to your hard drive”

A Ty sa snažíš zachytiť pomocou aplikácie napísanej v DELPHI obrázok z okna tej aplikácie AMCAP ?

Citujem:

It features some other interesting options, such as the possibility to take screenshots

čiže ten Amcap by mal zvládať robiť nejaké obrázky - tie určite ukladá niekam na disk - z toho disku je to potom jednoduchšie načítať a zobraziť...

A ak chceš silou mocou zachytávať obrázok priamo z okna Amcap musíš použiť nejakú knižnicu na prácu s DirectX....