Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolne vypinani PC

Zdravim. Od vcerejsi noci se mi samovolne vypina PC. Resp vcera k ranu se vypnulo uplne a dnes jiz dvakrat preslo samo behem prace do usporneho rezimu.

Firewall je standartni (WinXP pro) a antivir Avast Home zadny vir po dukladnem skenovani nedetekoval.

Muzete me prosim nekdo nakopnout, kde mam hledat chybu?

Jsem od vcerejska pripojen na rotuer (LAN), ktery poskytuje nezabezpecenou wifi sit. (nevim jestli to muze hrat nejakou roli)

Jestli jsi od včera připojen na router a taky od včera se Ti vypíná PC, bude tam asi nějaká závislost. Zkus třeba jeden den fungovat bez routeru. Jsi připojený kabelem nebo wifi? Zkus vždy ten opačný způsob (mapř. místo wifi dát kabel), je-li to možné.

Router je u rodicu. Privezl jsem si k nim na par dni svuj desktop. WiFi kartu v nem nemam, takze pripojeni jedine kabelem.
Wifi neni zapezpeceno kvuli sestre. Pri pouziti jakehokoli sifrovani se ji Notebok neprihlasoval automaticky (jen ten jeji) a musela pokazde, kdyz prijela vyplnovat IP. Tak jsme to nechali bez hesla a neresili to.

wep se už nepovažuje za účinné zabezpečení - ale pokud máš wifi síťku v rodinném domku a nemáš za zdí sousedy, šifrovat pochopitelně netřeba.

ale to snad nesouvisí s šifrováním wifi - nebo to tvé sestře taky furt padalo?

a prohlížeč událostí něco zaznamenal? neutrpěl pc převozem - díval ses dovnitř na kabely / zacvaknuté ramky / grafiku / držící chladič ventilátoru cpu?

Opet to skocilo do rezimu spanku.
Nedokazu si predstavit, ze by toto delal nejak poskozeny HW. PC se nevyplo natvrdo, ale legitimne se odhlasil system, ulozil nastaveni a vypl se. (stejne tak to dela se spankem)

Proto jsem zminil nezasifrovanou wifi. Napadal me totiz nejaky bubak soused sikula, co se doma nudi leze mi do stroje a chce me vytocit.

V prohlizeci udalosti nevim presne co hledat, ale v case kdy se PC vypnulo tam zadnej zasadni (podle me) zaznam neni.

Tak chyba bude skutecne nekde v zeleze. Dnes se mi dvakrat pokusilo vypnout Ubuntu, ktere jsem nabootoval z druheho disku. To si ovsem vypnuti jeste nechava potvrdit, takze jsem mel moznost akci zrusit.

Mohlo by to delat nizsi napeti v zasuvce? Jen bych typoval, ze se stroj pri poklesu proste vypne a ne, ze se v klidu ulozi a odhlasi...

no tak ak by to niekto cital, moze vediet, ze podobne veci ako samovolne vypinanie (niekedy hned 1s po starte) robi chybny zdroj - to je to, odkial vedie kabel do zasuvky.
Mne stacilo vymenit tento zdroj a odvtedy nevypina.