Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr zdroje

Zdravím . Chci se zeptat, jaký zdroj si mám pořídit do mojí sestavy

ga-m52l-s3
Amd Athlon x2 4600+
Ati Radeon 5670HD
4GB ram
2x HDD

Měl jsem tam 500w Maxpower ale po 4 letech dosloužil (Nejspíš přestal stíhat grafice , kterou jsem koupil novou ) Což mě docela překvapilo že vydržel tak dlouho . Díky
Změna předmětu, původně: Vžběr zdroje (mif)

Tak ale fakt je, ze ten zdroj je oznacenej jako OEM. Tudiz kdo ho ve skutecnosti vyrobil je fakt otazka. Ja bych se zameril na zdroje nad 1.500 Kc a mimo jine se malinko nad touhle cenou pohybuje i jiny Seasonic, ktery uz OEM vyroba neni.

Z toho co tam maji v 500W zdrojich za vyber moc nevim co doporucit.

Tenhle nevypada zle: CHIEFTEC, PSU Smart Series, GPS-500AB-A, 500W, Active PFC
- jenze 75% ucinnost v dnesni dobe nic moc, tak nevim.

Nebo potom zkusit ten drahej Fortron Everest, ten ma ucinnost dobrou, ale jinak o nem nic nevim. Na levnejsi Fortron Blue Storm si lidi dost stezovali.

Která grafika? Ta HD 5670? Vždyť je to chuděra, co má spotřehu ubohých 61W v zátěži, ani nemá externí napájení! Sám ji mám doma a živím to právě 400W Seasonicem a nejsou s tím problémy. A tvůj procesor taky není stowattový hovado, aby to potřebovalo pětikilo zdroj. Dohromady má tvoja sestava v zátěži hrubě pod 200W. Tak nač pětikilo zdroj?

To je snad jedno, kdo to vyrobil, všecho je to z Číny a Tchajwanu. Opravdu si myslíš, že originál zdroje se nevyrábí třeba ve Foxconnu?
A to, že to v jednom eshopu označí jako OEM a ve druhým jako bulk - tak to už je pro koncovýho uživatele jen pro lepší pocit, ale oboje to může jet z jedné fabriky. Snad nečekáš, že sem budou dovážet více druhů zdrojů Seasonic, jedny opravdový Seasonicy, druhý noname s nálepkou Seasonic? Ne, oboje je to stejný.
A taky je tu možnost, že to prostě v eshopech dochomtali a berou OEM a bulk verzi jako jedno a to samý, tedy holej zdroj bez krabice (přesně takovej mi došel z Alzy, kde ho označují jako bulk).

Tak ja treba koukal na CZC a tam je ten samy typ oznaceny taky jako OEM.

Jinak pokud mate tenhle zdroj a vite, ze je dobry, tak samozrejme nemam nic proti a proc byste ho (uz jsou tu dva hlasy ;-) ) nedoporucili i tazateli. Ja bych mu jeste doporucil zkontrolovat na webu dalsi fora a nazory dalsich uzivatelu na ten zdroj. (treba CZC umoznuje na svych strankach uzivatelum zverejnovat rekace na prodavane zbozi.)

Kazdopadne OEM vyroba by mela drzet standardy originalu a tudiz i zdroje vyrobene jako OEM by meli byt stejne kvalitni. Jinak to ze to je OEM si myslim, ze to prave nesjelo ze stejny linky jako ostatni Seasonic zdroje, ale vyrobili to proste nekde jinde treba z kapacitnich duvodu linky Seasonicu. Jenze mam zkusenost, ze zdaleka ne vzdy je OEM vyrobek stejne kvalitni jako original, takze to co jsem chtel rici je, ze bez referenci na ten konkretni zdroj bych do nej nesel jen kvuli tomu, ze se jedna o Seasonic, ale samozrejme mate-li s tim konkretnim typem dobrou zkusenost, tak proc ne. :-)

OEM Seasonic je tentýž "originál" Seasonic, jediný rozdíl je v ceně (cca 100Kč) a nálepce, kde je místo loga "Seasonic" logo "Energy knight" (např.). Kdyby ta cena byla více rozdílnější, neváhal bych a šel do originálu, ale protože je prakticky stejná, lze očekávat, že se na OEM verzi nějak extrémně "nešetřilo" a nižší cena jde na vrub převážně většímu objemu výroby a "neznačkové" značce na nálepce.