Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu, nejlépe pomoc. Při zapnutí počítače se mi stává, že běží jen bedna, tedy zdroj, disk, chlazení, ale monitor nejde. Musím toto opakovat asi 5x, potom se to rozběhne, ale po načtení do windows (windows 7) systém skočí po chvíli do modré obrazovky (přikládám foto).

hardware:
paměť: 4 gb
grafika: GeForce 240 512MB GDDR3
procesor: AMD Athlon II X2 Dual-Core 255 3.1GHz
základní deska: M4N68T-M
zdroj: 450 W

Moc děkuji za tipy, za návrhy.

loading...

Děkuji moc za tip. Proč myslíš, že by to mohl být zdroj? Ukazuje to všemožné problémy s kterým, si myslím, zdroj nemá co společného (samozejmě můj názor, nerozumím tomu).

Děkuji moc za pomoc.

PS: objevuje se mi i hláška: Bad pool header, která mi nedovolí přeinstalovat Windows znov, neboť při jeho instalaci, pořád vyskakuje

Děkuji moc za názor. Pokud je to jenom zdrojem, který jsem vyměnil a fungovalo to do jisté chvíle, tak proč by to nemohlo být nějakým softwarem? Existuje nějaký test zdroje, který toto odhalí, že je zdroj nevyhovující, nebo je zatracován jen tím, jak se jmenuje?

:-) žádný citový vztah s ním nemám ... Nechci vyhazovat peníze za něco, co by tento problém třeba neřešilo. Přátelé, fakt nevím a nerozumím tomu, proto poradna. Jsem moc rád, za Vaše názory. Pokud nikdo nebude mít jiný názor, rád ho vyměním a tenhle zdroj pošlu do světa (pokud ho někde udám, když je to takovej šmejd).

Sračkotvorný zdroj ... ta čeština je skvělá :-D

Jak radíte, vyměním ho za nějaký buď silnější (jestli je to potřeba), nebo za nějaký značkový (ne vietnamský). Radíte nějaký, nebo to neháte na mě a třeba za týden budu psát znovu, že mi něco o nejde?

Jakou značku máš grafiku?Já měl taky problémy s házení těchto chyb už nevím jestli to byly stejný ale tak zkusit by si to mohl.Pokud máš grafiku od Asuse jako já tak určitě máš program Smartdoctor v PC jsem ho měl nainstalovaný a z ničeho nic PC začal házet modré okénka většinou při zátěži hledal jsem čím to může být a našel jsem právě že by to mohl způsobovat už zmiňovaný Smartdoctor že obsahuje nějakou chybu a tak jsem ho odinstaloval a bylo po problému.Třeba je to hloupost nevím ale mě to pomohlo jednoduše to byla chyba toho programu.

Čau já mám

Procesor: AMD Athlon X2 5050e, socket AM2, 2.6GHz, 1MB cache, BOX
Základní deska: ASRock N68C-S UCC GeForce 7025 , DDR3 800, SATA2, RAID, VGA, GLAN, mATX
Grafická karta: PALIT GeForce CUDA GT240, 512MB GDDR3 (128bit), PCI-E, HDMI/DVI, BOX
Operační paměť: Nanya Elixir 2048MB DDR2 667MHz CL5 DIMM
Pevný disk Seagate Barracuda 500GB HDD Serial ATA/300 NCQ, 16MB cache, 7200rpm
Zdroj: Eurocase 350W ATX, pasivní PFC, 80x80 mm

WIN 7 Ultimate ale delalo mi i na XP SP3

a smrtka naskakuje občas. taky nevím co s tím :( mám pocit že to bude HDD ale nevím, nikde se mi nezobrazuje HDD ani ve Speedfanu :(

assrock - i když je to asus, je to levnější řada
palit je kur.. co zač?
nanya neznám - ale dá to práci poskládat pc ze samých noname shitů :(
seagate barracuda 500gb - máš firmware v pořádku? horší model sis vybrat nemoh.
eurocase 350w - megahřebík do rakve celé té hrůzy.

když ti naskakuje modrá smrt, máš ve windows prohlížeč událostí - nikdo jiný ho za tebe prohlížet nebude.

když koukám na tu sestavu co napsal johny tak z těch výrobců zkromě seagate a eurocase žádnýho :D nebo takhle o většině sem v životě neslyšel asi to bude tím že kupuji zboží od prověřených firem...:))
ale máš pravdu ten Seagate Baracuda je fakt věc :D mám doma taky jeden samozřejmě hází chyby že,co by jiného taky dělal...

ale modrá smrt může být i virem že... :D znáš ty lidi co maj takový ty kktský antiviry nebo nedej bože ten od mrkvosoftu a lezou po porno webech,warezu či torentu to se nění čemu divit

Zdravím Vás přátelé,

tak jsem se pustil do toho po hlavě, abych zjistil co to je. Půjčil jsem si všechen hardware, který je potřeba a zjistili jsme s kámošem, že chyba musí být v základní desce.
Software byl v pohodě.

Dnes jsem ji odvezl na reklamaci, budu informovat, jak to dopadlo.

Mossad

dobrej

prosim mam problem s pocitacem pri trosku vetsi zatezi..
dalo by se rict ze kdyz pustim nakou hru (oskouseno na World of Warcraft, Lineage2, Battlefield2)
tak cca do 20 minut mi problikne modra obrazovka a restartuje se pocitac..

deska - MB Gigabyte EP43-DS3L, Intel P43
procesor - CPU Intel Pentium Dual-Core E5200, 2.5 GHz
RAM - Patriot 2x1GB DDR2 800 MHz CL5 (PSD22G800KH)
Zdroj - SEASONIC SS-400ET-T3, 400W, 80Plus, OEM
grafika - VGA Asus EN8800GT/HTDP 512MB DDR3 2xDVI HDTV

OS - windows xp profesional 32bit
Award BIOS F8

asi pred tydnem jsem naformatoval a celkove preinstaloval CPU vcetne OS
ale zadna zmena..

prosim poradte uz si nevim rady...

neměl jsi to motat na konec cizího threadu, tu si toho nikdo nevšimne. měl sis založit extra dotaz, už proto že tvůj problém bude nejspíš jiný.
a do té doby prozkoumat teploty - klidně i hned po pádu co ukazuje setup biosu.
pak se mrknout na žebra chladičů ucpaná prachem, nebo na špatně nasazený chladič cpu.

V jedné z těch švestek se píše:

Zkontrolujte přiměřenost diskového prostoru, pokud je zmiňovan driver ve stop zprávě - vyřaďte jej, nalezněte výrobce a proveďte update, pokuste se vyměnit video adapter. Startujte s F8 Safe mód.
Něco si z toho vyber.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - Na tomto fóru již bylo probíráno - zkus vyhledávač.

Typicky je stop hláška zobrazena např.:, jestliže se nějaký driver pokouší usídlit na nesprávné adrese v paměti nebo je to nekompatibilní driver s hardw nebo softw. Velmi často po instalaci nových částí PC.

Šířeji to popisuje Redmond (Washington): http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb; en-us;314063

Řešení: Prohlédnout události ve správě PC a odtud se odvine další postup. Ve zprávě je i NETIO.sys - zkus nouzový režim bez práce v síti, popřípadě NR příkazový řádek a resetuj TCP/IP příkazem : netsh int ip reset