Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký linux na pc pro děti?

Zdar,
zakoupil jsem na aukru krásný malý noťas, abych jej dal dětem na hraní. Slibuju si od toho že nebudou škodit na pc mě ani manželce. je to P3 700mhz, 256MB ram, 10GB disk, WiFi. Jsou na tom winXPhome nejasného původu a nehýbe se to nejsvižněji. Mám drobné zkušenosti s Ubuntu..?

Maj na tom běhat nějaké flashové hry (z webu), youtube, mp3ky a divx filmy. Zároveň googlim kterak nějak rozumě zařídit parental lock, děcka klikaj na všechno, žejo. Žasnu jaký mám mezery, o tomhle nic netušim a po pravdě, při hledání tady na poradně jsem nenašel moc použitelného materiálu.

Přeci jste to někteří doma už řešili, podělte se o zkušenosti, díky...

Ahoj, sice možná už out of date, ale mám podobný noťas - teda jen CPU mám trošku lepší - P3 1.2GHz ale RAM 256 a docela svižně na tom běží ubuntu LTS ;-) jako okenní manažer jsem zvolil LXDE i když musím konstatovat, že po srovnání výkonu a vytížení RAM, je na tom hodně podobně jako GNOME...