Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozšíření PC

mám toto:
Typ procesora AMD Duron, 1300 MHz (13 x 100)
Názov základnej dosky Matsonic MS8308E(P) (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Čipová sada zákl.dosky SiS 730S
Systém.pamäť 112 MB (SDRAM)
Typ BIOS-u AMI (02/21/03)
Disková jednotka ST33210A (3 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/33

Kto vie ako sa to dá rozšíriť??
Lebo je to pomalé.

Ďakujem.

[mod]změna názvu - původně "pc" (Kurt)[/mod]

No ono záleží na financích a na tom, k čemu to PC slouží, že?
Předpokládám, že jich není nazbyt, takže jen to nejdůlešitější: rozšířit paměť alespoň na dvojnásobek:!:
Pevný disk také není právě kapacitně největší, ale pokud stačí, netřeba jej měnit.

Akú ramku najväčšiu by som mohol dať???
Procesor sa ešte dá vymeniť za výkonnejší??

Ale tohle přeci píšou v návodu!
CPU se vyměnit nedá - je to na maximu toho, co tato základní deska zvládne.
Paměť možno rozšířit až na 1GB (to je ale zbytečné).
Možná zauvažovat o grafické kartě (místo té integrované).

Opět záleží na penězích. A na tom, jaký paměťový modul tam je nyní - pokud je tam pouze jeden, bude mít kapacitu 128MB. V tom případě bych dokoupil druhý stejného typu a je klid.
Pokud jsou tam 2, tak mají každý jen 64MB - v tom případě bych je oba vyhodil a pořídil buď jeden, nebo dva moduly s kapacitou 256MB.
Lze použít moduly SDRAM DIMM 100/133MHz

jakákoliv investice do tohoto počítačového stařečka přesahující 500Kč (což je cca cena bazarového SDRAM modulu 256MB) je naprosto nerentabilní. Pokud ti nějdo daruje starou GF2MX nebo GF4MX, tak ještě možná tu grafiku, dtto s diskem (pokud ti 3GB nestačí)

Doporučuji tento počítač milosrdně utratit :-D a koupit něco novějšího. Přece jenom jeho komponenty nejsou ani nejmladší ani nejznačkovější.

Dnes se dá pořídit dobrý "základ" (např. AMD Sempron+ATI Xpress200 deska+1GB RAM+disk), který se dá postupně rozšiřovat (např. o neintegrovanou grafiku) za cca 10000Kč

nemá smysl si nic nalhávat. přidáním ramky investuješ do paměti kterou už nikde jinde nepoužiješ ale má smysl. můžeš vyměnit hdd - ten pro změnu v jiném počítači použiješ a nějaká 120cítka či víc udělá počítač rychlejší. tu desku a procesor jedině vyměnit a pravděpodobně by se měl vyměnit i zdroj. lepší by bylo rpodat a vzít nový

Stejnou otázku jsi sem psal 23.3. a označil jsi ji jako vyřešenou... :-?
thread.php

Rady jsi tam dostal stejné jako tady - rozšířit RAMku a vyměnit disk, jestli se ti to vyplatí. Lepší by bylo vyměnit celou sestavu, pokud její výkon nedostačuje, což bude výhodnější v poměru cena/výkon.