Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava počítače

1. seagate moc nedoporučuju, lépe WD nebo ještě se dá Samsung, jinak OK.
2. složení PC je věc celkem jednoduchá, nicméně pokud jsi ještě nic neskládal, tak je dobré udělat tři věci: a) pořídit staré PC a to si rozložit do posledního šroubku a zase složit. b) před skládáním nového PC přečíst manuál od desky. c) pro samotné skládání si zajistit "supervizora", tj. někoho znalého, kdo ti bude radit, popř. pomáhat.

Jinak já skládám tak, že složím desku + CPU + RAM, nachystám si distanční šroubky a záslepku do budky, následně vmontuju desku, mechaniku a HDD, propojím kabely (napájení+datové), připojím grafiku.

co třeba tohle http://www.softcom.cz/produkt/wd-hdd-caviar-black- 1tb-sata-iii-6gb/s-7200rpm-64mb-cache/?flist=1 ?

Jinak abych pravdu řekl, tak mám dva počítače...

Jednak jeden starý 5 let, který půjde po koupi tohoto hned do koše ( nemyslím, že na té staré kraksně něco vykoukám, pokud ano tak řekni )
Ä pak mám tento starý 1 rok, takže ten bude asi lepší volbou, že ? Jinak supervisora mám, ovšem nemůže být přítomen, můžu se s ním radit po internetu.

Jinak co jsem koukal, tak by to sestavování nemělo být tak složitý, a pokud je tam někde nějaká příručka k desce, jak píšeš, tak potom pohoda...

Jinak já skládám tak, že složím desku + CPU + RAM, nachystám si distanční šroubky a záslepku do budky, následně vmontuju desku, mechaniku a HDD, propojím kabely (napájení+datové), připojím grafiku.

Pak zjistím jednu krásnou věc, že to musím vymontovat všechno ven, jelikož jsem zapoměl namontovat chladič na CPU. :-):-)

Pro tazatele.: Některé chladiče (kvůli váze) mají destičku, která se dává pod základní desku. To docela naštve, když se na tenhle detail zapomene.

2x se mi stalo že sem to všechno krásně namontoval a pak sem zjistil že to musim celé zase vytahnout protože tam nedostanu mechaniku nebo disk.. :-)
když se mi to stalo po druhý tak sem si řekl "dost" a od té doby dávám do bedny mechaniku s diskem dřív než desku s CPU.. :-)

Tazatel: kdybys náhodou nevěděl jak zapojit kabely tak se to tu řešilo nedavno - klik zde

edit: obchod mohu taky doporučit i když tam nakupuji spíše jen kabely.. :-)

Taky bych raději dal disk WD Black.
A IMHO předimenzovaný zdroj, pokud nebudeš dávat dvě grafiky, je to zbytečně drahej kousek. A opět osobní názor - modulární kabeláž je sice pěkná věc, ale je to další přechodovej odpor na cestě (čím míň, tím líp). Dal bych přednost zdroji s pevnými kabely, z elektrickýho hlediska je to lepší. A nevyužitý kabely se dají vždycky smotat někam do bedny. A jak na sviňu, když ty káble odděláš a uložíš do šuplíku, tak až je budeš někdy potřebovat, tak zjistíš, že ti to někdo někam zašantročil, nebo dokonce vyhodil.

Naopak - elektrický hledisko je to nejdůležitější na zdroji, kámo. Páč celej počítač jede na elektrice. Ona modulární kabeláž je pěkná, ale až to třeba omylem trochu hůř zapojíš, pak se budeš divit. Nepodceňuj přechodový odpory, zvláště při těch obrovských proudech, co tam běhají!
Pokud nejsi v elektronice/elektrice vzdělán, tak tě to omlouvá.

Já netvrdím, že se to musí podělat, ale je to potenciální riziko. Osobně upřednostňuji jistotu před machrovinou, která stejně bude schovaná v krabici a nebude vidět. Projevit se to může až při opravdu velké a dlouhodobé zátěži, jako třeba ty zmiňované dvě grafiky - při proudové špičce poklesne napětí. Ale finální rozhodnutí je na tobě, zda chceš design, nebo spolehlivost.