Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova HDD

Zdravím,

začal mi blbnout win, tak jsem si přidal další disk a nainstaloval na něj nový system. Bohužel mi nějak nedošlo, že zůstal i na tom starém HDD, takže teď mám prakticky dva systémy, každý na jednom HDD. Ten nový jsem rozdělil na 2 části na 30GB na system a zbytek na další data. Tenhle jede jak má. Ale jsem debil a ten starý HDD, kde jsem měl všechny svoje data a mimochodem i druhý system (taktéž byl disk rozdělený na 2 části) jsem chtěl nějak sjednotit, takže jsem, když jsem formatoval PC, odstranil oddíly a vytvořil jeden. Až pak mi došlo, že takhle o vše přijdu. HDD ještě není zformatovaný a já se ptám jestli to nejde nějak vrátit abych zachánil data :) Dík.

Pokud si odstranil oddily, jinymi slovy mu smazal tu tabulku, podle ktere pozna jak je ten disk rozdelenej a neformatoval si, tak se to da dostat zpet. Ale nevim, zda na to existujou nejake automaticke programy, ktere by obnovili tabulku rozdeleni disku.
Ja jsem si takhle obnovil disk v Ranish Partition Manageru rucne, nicmene se v tom musis vyznat a hlavne musis znat co nejpresneji velikosti logickych disku, ktere tam byly predtim nez si je odstranil. Pokud to trefis spravne, tak z toho dostanes data jednoduse.

Kdyz se teda podivas na tu tabulku, tak prvni je zda je to primarni oddil nebo rozsireny. Potom je co je to za typ, musis odmitnout formatovani. Pak je zacatek oddilu (ty tri cisla pod Starting), tam by to melo byt pravdepodobne stejne jako na te tabulce az do sloupce 2 a pak je Ending, to je kde ten oddil konci, no a na konec je velikost. Radky 0 a 1 budou pravdepodobne stejne jako v tabulce.

V idealnim pripade, ze jsi mel dva primarni oddily, tak na radku 2 bude:
2> Pri 1 NTFS??? 0 1 1 XXX 239 63 YYY
kde XXX je ukoncovaci cylindr a YYY je velikost, kterou by jsi mel co nejpresneji znat a nastavit tim parametrem XXX.
a dalsi radek
3 Pri 2 NTFS??? XXX+1 0 1 ZZZ 239 63 AAA
Posledni radek by byl radek 4 a to by zhruba bylo neco jako posledni radek v tabulce. Jde tam o to, ze na konci obvykle vybyde nejaky "cancour", ale to by se mohlo trefit samo, jak se to bude nastavovat.

jinak dokud nedas F2 (Save), tak se to da menit, dokud se ti nebude zdat, zes to trefil.

pak najedes do systemu a moznosti jsou, ze bud to bude ukazovat, ze disk ma neznamy format a bude to pozadovat naformatovani, coz nebudes davat nebo uvidis data,ale budou tam nesmyslny pismenka (to znamena, ze jsi hodne blizko, ale uplne si netrefil anebo to bude v poradku. Pokusu mas kolik chces, s tim, ze kdykoli se muze neco stat a definitivne o data prijdes bez toho, abys to nesl specialistovi.

Este k tabulce, jenom chci upozornit, ze dve cisla za XXX+1 a cisla 239 a 63 nejsou pevne dana, F5 se prepinaji disky, tak se podivej na svuj novy disk, jak to tam je, muzes zkusit nastavit podle nej, proste pokud jses rozhodlej, ze data nebyly tak dulezity, aby to slo ke specialistovy na disky, tak proste experimentuj. ;-)

Getdataback nebo R-studio. Oba placené. Existuje x dalších programů, některé zdarma.Ty co sem psal považuji za špičku,můžeš ale zkusit ty zadarmo. Šance že ty data vytáhneš je poměrně velká ale budeš potřebovat další místo kam je uložíš.