Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hotovka nebo poskládaný PC?

Ahoj, mám takový dotaz. Chtěla bych si koupit nový stolní počítač a nevím, jestli je výhodnější si koupit už hotový a nebo si ho nechat v prodejně poskládat z jednotlivých komponentů? Cena by se měla pohybovat tak kolem 13 000. Děkuji, Monika

Výhodnejšie ? Ako pre koho....

Ak sa PC nerozumieš, resp. nevieš si správne špecifikovať jednotlivé komponenty, potom je kúpa hotového PC jednoduchšia. Ak Ti ho niekto bude skladať podľa Tvojich požiadaviek, určite si dá za skladanie zaplatiť. Cena komponentov + práca...

Takže pre koho výhodnejšie ? Pre predajcu výpočtovej techniky, alebo pre Teba...

Přesně tak, důležitý je účel - pokud to má jen na internet, školu, fimy a fotky (což u ženských je v drtivé většině), tak postačí i Athlon II 250 (dvojjádro) a integrovaná grafika na desce, zbytečně vyhozený dva litry za grafiku, kterou by nevyužila. Ta integrovaná grafárna je celkem slušná, taky jsem na ní chvilku fungoval. Do toho může přihodit čtečku karet, ta se může taky hodit.

Je to asi tak jak když sem si kupoval kolo. Protože kolo si spravovat umím minimálně koupil sem ho u místní firmy s tím že ho tam doteď jezdím servisovat. Je vcelku jedno jestli koupíš hotové pc nebo skládačku, důležité aby servis byl dobrý a blízko. Když koupíš pc v Tescu nebo podobných "specializovaných" šhopech bude s každou závadou i snadno odstranitelnou posílanej výrobci (nehledě na příp. zavirování a podobně).

Skládačky od větších firem mívají osazeny dost levné komponenty (amd+integrovaná nvidia,green disk),ovšem pokazit se opravdu může všechno...