Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypocet hodnoty hexa zapsaneho cisla

Zdravim. Potrebuju poradit s prevodem ve VB6. Mam 4 text.boxy a v kazdem je hodnota 0-255dec. V 5textboxu se nachazi zapis v hexa predchozich textboxu. Cele to predstavuje 4bajtovou hodnotu. Potrebuju toto cislo vyjadrit decimalne. Ve VB6 je funkce Hex(cislo) ktera prevadi dec do hex tu uz jsem pouzil, ale existuje funkce dec(hex) ktera vytvori cislo dec. Proste naopak. Za rady s timto problemem predem dekuji

Já ten VB6 fakt neznám. Ale převod do desítkové soustavy z libovolné jiné je v každém jazyce obzvláště jednoduchý. Stačí přece desítkovou hodnotu každého znaku (ty si v případě šestnáctkové ulož třeba do pole) znásobit příslušnou mocninou základu a sečíst.
Omlouvám se za úsečný tón minulého příspěvku.

Spis se omlouvam ja za nepresny dotaz. Mam tady bmp soubor. Na pozici 3,4,5,6 jsou bytova cisla 0-255 ktera urcuji velikost bmp. Ja ted potrebuju postup jak dat ty cisla dohromady aby me vysla spravne velikost. Predstav si ze mam dec:64,64,0,128 v hex:40400080 pomoci calc.exe to je dec:1 077 936 256 ale jak na to ta kalkulacka prisla. Mam 2 moznosti bud si fci napisu, nebo je nekde uz hotova a lze ji zavolat. Treba pres dll.

Koukam ze je to velice proste a jednoduche. A az tam budu mit A-F tak umocnim 10-16 na y-tou pozici v zapisu. Pokud ano tak moc dekuji za tuto pomoc a jdu psat fci a i jako dll. Za odkaz dekuji ale nepomohl mi popisuje tam prave zminovanou fci hex

Ja se omlouvam ale musel jsem pracovat. Funkce je vytvorena a zkousim ji napsat jako dll. Bylo vyzkouseno i cislo FFFF FFFF FFFF FFFF funkce to spocitala doslo vsak k urcite chybe kvuli exp. tvaru cisla.To je ale jina zalezitost. Dekuji tedy vsem kteri mi k tomu pomohli a muze se tato diskuze uzavrit. Pokud by o zdrojovy kod byl zajem tak jej mohu zaslat i emailem. Upozornuji na delsi dobu odeslani zdrojaku. S pozdravem geforce6166bx@seznam.cz