Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný čas po restartu + nefunkční programy

Dobrý den,

mám tady problém. Po restartu či vypnutí PC se resetuje čas v mém PC a přestávají fungovat některé programy ( Mozilla, Opera, ...). Zkoušel jsem přeinstalovat Windows a také vyměnit baterku na základní desce, ale nic mi nepomohlo. S tímto jsem se ještě nikdy nesetkal a proto prosím o pomoc. Děkuji.

Nepíše to náhodou při zapnutí hlášku něco jako "cmos crc error, default loaded" ? Vjeď po každém zapnutí/restartu do biosu a zkontroluj datum. Pokud se resetuje datum na nějaké stupidní datum jako např 1.1.2005 a měnil jsi baterku zkus ji proměřit jestli je dobrá /má 3v/ nebo vyměnit za další. Pokud to nepomůže odešlo něco na desce a deska neudrží datum. Jedno z možných řešení je potom ručně nastavit datum v biosu po každém zapnutí nebo vyměnit desku.