Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záchrana dat z notebooku

Dobrý den, prosím o radu týkající se mého notebooku. Po několika letech používání mi úplně odešla obrazovka a obraz se neobjeví ani když počítač napojím k jiné obrazovce...Chtěla bych se zeptat, jestli lze alespoň z notebooku dostat uložená data...Moc děkuju za odpověď:)

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

8-) zálohuji na 4 externí disky každou hodinu. (ne že bych byl tak paranodní, ale občas tam nějaký externí disk připojím a nacronovaný job se chytne ;). Což dost dobrá věc, dneska jsem třeba v klidu i po tom co jsem si od nějakého exota na foru přečetl,že by mohlo pomoct chdisk /r. Což jsem si řekl, proč ne - chdisk a oprava dat nicemu neuskodi. To ze si win vylozily chybu v 12GB souboru s patrtion linuxu jako chybu a bezmilosti to smázly, to mi trosku ... "jenom protože zálohuju ještě neznamená, že mi to nesere"

edit: // JEŽIŠ ŠPAGETY !! - si tu píšu na foru fuck,.. budou rozvařené :/

přesně jak píše kolega - data jsou uložena na hardisku, všechno ostatní může být utopené, ohořelé, od kečupu, rozbité, roztrhané ... atd. Pokud je disk v pořádku a odešla "jen" grafika, je to pro data bezpečné.

Zpusobu jakým se k nim dostat je několik a chce to nějakého zkušeného kamaráda, který má na to vybavení - prakticky na to stačí notebook.

Redukce, kterou radí host je naprosto na prd ;) Umí to to co riká a dobre to poslouží. Ale mnohem lepší je koupit rovnou extrení rámeček na 2,5 hdd. Což poslouší stejně dobře a po této akci to bude lépe využitelné. Cena podobná.