
jakou má spotřebu "W" domácí PC
prosím vás, lze zjistit pomocí zadání nějakého kódu nebo něčeho obdobného, jakou celkovou spotřebu ve W má můj PC?
nebo existují nějaké programky na takové věci?
děkuji za odpovědi
Neexistují programy, neboť softwarově do zdroje nic a nikdo nevidí. Jsou dvě možnosti - změřit to měřákem, nebo hodně orientačně spočítat...
Program existuje.
A jak se jmenuje?
To je jedno, jak se jmenuje. Hlavně aby byl v češtině.
Bohužel to je jediná informace, kterou můžu poskytnout. Měl jsem ho nainstalovaný a po krátké době jsem ho smazal jako marnost. Dokázal ze zadaných hodnot spočítat i korunové náklady na provoz za určitou dobu. To je vše co si pamatuji. Zkus Google.
Ještě maličkost spotřeba se dá zhruba vypočítat ze spotřeby komponent, ale je to jen orientační. Jednak to mnozí výrobci vůbec neudávají a odhad má obrovský rozptyl. Typické je to pro zdroje - ty dražší mívají slušnou účinnost, kdežto ty !NONAME! připomínají více parní stroj. Ještě možnost - změřit ampermetrem proud, který do stroje leze uhodnout cosFÍ - vypočítat výkon a při vynásobení časem je na světě hrubá spotřeba. AVŠAK! Ta se mění v PC každou chvíli. Tak už zbývají jen měřící hodiny (tedy přístroj), a nebo kašel. Já jsem se na to vykašlal.
jinak priblizna spotreba se da zjistit na webu, existujou na to stranky, zads sve komponenty a na tech strankach maji pribliznou spotrebu tech komponent, takze to to lehce sectou a vyhodej vysledek, staci pouzit google.
Není to spotřeba, ale to, jaký by měl pro vybrané komponenty být zdroj. Nebo se domníváš, že počítač bere třeba 450W ať se na něm dělá to či ono?
Tak tak,jedině wattmetr
http://wifi.aspa.cz/wattmetr-a-meric-spotreby-do-3 000w-pruchozi-z95974/
Existují různé online kalkulačky, např.
www.antec.outervision.com
calculator.html
http://educations.newegg.com/tool/psucalc/index.ht ml
http://download.chip.eu/cz/Power-Calculator_753029 6.html
tak jsem si sehnal měřič spotřeby a změřil jsem si to kolik můj PC "žere"
děkuji
No a kolik ti to žere, jen tak pro zajímavost ? Takový středně výkonný PC odhaduji příkon PC 110W bez zatížení a bez zapnutého monitoru na stejné šňůře.
jéžiš prdon, zapoměl jsem dodat
cca 130W, př zapnutém monitoru
A když bude hodně žrát tak ho vyhoď a kup druhý za 20 000 Kč a ušetříš.
no měl jsem přístroj napojen 24 hodin, a sežralo mě to nějakých 2,5 kW což se mě zdá celekm dost, když to vynásobím 365 tak .. ?
Každá sranda něco stojí. Obzvlášť, když je neprtržitě 24 h. denně a 365 dni v roce. Jedině ubrat v práci či v zábavě.