Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba energie u PC

Dobrý den vespolek,nemá někdo povědomí,kolik má odběr elektřiny
PC 1)- za plného provozu
2)- v úsporném režimu
3)- v režimu spánku
Navíc jsem nikde v dokumentaci nezjistil,kolik Wattů má zdroj.
Mám XP Home Edition,SP 3,procesor - AMD Sempron(tm)Processor 3000+ (Victoria)1800Mhz,Zákl.deska: K8NF6G-VSTA,Graf.karta NVIDIA Ge Force 6100n Force405 - Děkuji za ochotu

zdroj dává na výstupu takový výkon, jaký příkon (odběr) má hardware pověšený za ním. čili výkon nikdy neurčuje zdroj.

čemu ty říkáš plný provoz je ve hvězdách, proto nemá cenu fantazírovat kolik asi bere tvůj pc. dá se to změřit jedině wattmetrem. ty levné za cca 300czk ti nezměří klidový odběr (v hibernaci), nejsou na to dost citlivé. lepší wattmetry za 700,- měří s vyšším rozlišením, ukazují i fázový posun, vidíš zdánlivý a činný příkon.

kolik wattů má zdroj? nějaké číslo je napsané na jeho štítku - oddělej bočnici.

1) zavisi od toho co s PC momentalne robis. Ked nic tak zere vseobecne PC ca 50W-100W (plus monitor ca 50W), ked na tom hrajes apod tak tvoj PC toho sice moc nezozere ale rataj plus 50 az 100W t.j. dohromady tipujem tak 150-200W ten tvoj PC pri zatazi.

2) zavisi od zakl.dosky a efektivnosti zdroja, tipujem zvycajne tak 5W-15W

3) zavisi od zakl.dosky a efektivnosti zdroja, tipujem zvycajne tak 2W-5W, je to stejne ako soft-off. V rezime spanku (resp. v XP terminologii sa to vola rezim hybernacia) mozes aj PC uplne odpojit od elektriky.