Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

Zdravím pc poradnu potřeboval bych poradit jakou vybrat kartu pro můj nový pc. Cena karty by měla být do těch 3tis. a pro slot PCIE 16x 2.0 předem díky za odpovědi.(karta by měla být především určena na hry)

Taky se rozhoduju ke koupi nové grafárny ... :-)

Asi nejlepší grafárny okolo těch 3 Tisíc jsou pro mně : Nvidia GeForce GTS 450 a ATI Radeon HD 5750 Obě gigovky ... Já si asi budu kupovat Radeon, protože ve většině herních Testů vítězí, ale FeForce má zase PhysX , Cudu a SLI ,což může být u některých her velká výhoda oproti Radeonům ... :-)

U grafických karet nehraje 1GB příliš velkou roli!!!Grafická karta může mít třeba 512MB, ale výkon může mít o dost větší než když koupíš nějakou která má 1GB. U grafických karet je důležité např: takt pamětí, takt jádra , takt shaderu , a propustnost.

příklad:
ATI HD5450 s 2GB nemá na ATI HD4870 512MB/1GB výkonostně ani náhodou

já bych to trochu poopravil: velikost videoRAM hraje roli, ale až u těch nejvýkonnějších modelů, u méně výkonných je tak jako tak limitujícím faktorem samotný GPU, který nelze využít v režimech, kdy je potřeba větší množství paměti (tj. vyšší rozlišení, větší textury apod.)

Jinak samozřejmě více než objem paměti je důležitější jejich šířka pásma (tj. kombinace jejich rychlosti a šířky datové sběrnice).

Ja si asi za 14 dni koupim na hry tu GeForce 450 GTS. Na souasne hry to staci, nemusim hrat vsechno na High a pristi rok uvidim, zda-li vyda NVidia nejakou kartu typu GF480 s lepsim pomeem vykon/spotreba, aspon to teda slibujou. ;-)

ti toho už naslibovali.. :o)

Podle mě v blízké budoucnosti (cca rok) nehrozí, že by dokázali cokoli změnit. GF100 je postavená na double precision a navíc je to monolit, takže tam není možné bez zásadní změny designu cokoli měnit/upravovat. Jediné, co mně připadne jako možné, je "spojit" dvě GF104 jádra do jednoho (GF104 nemá akcentovány DP výpočty)

no ja cetl, ze prave NVidia dve GF104 spojovat odmita, protoze to pry ma stejny vykon jako GF100 a zabili by tak 470GTX a mozna i 480GTX, tak pry vydaji nove designovany chip na stejne technologii vyroby jeste pred tim nez se pusti do noveho chipu, ktery uz by mel byt na nove technologii ted nevim jestli 28nm nebo proste kazdopadne min nez soucasnych 40nm a prave si slibujou od toho lepsi pomer vykon/spotreba. :-)