Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavenie routra

Zdedil som sieť asi 10 pc + server2003 + router (nejaky InAlp). Na vstupe je verejna IP adresa. Potreboval by som cez VNC pristupovat na obrazovku konkretneho PC.
Ako mam nastavit router, aby ma nasmeroval na konkretne PC? Pripadne da sa urobit aj nastavenie tak, aby som sa dostal na hociktoré PC? Napiste len vseobecne, aby ma to nakoplo.

no ja by som to variesil asi takto kedze urcite mas prava na pripojenie na server 2003 pripoj sa tam z vonku napr. cez vzdialenu plochu a z toho servera kde si instalnes vnc budes pristupovat na konkretne pc. Alebo mozes to tak spravit ze si spravis vpn spojenie a pc sa ti tym bude tvarit akoby si bol v sieti a mozes pohodlne cez vnc pristupovat na jednotlive pc.
Dufam ze ta to trochu nakopne vyber si najlepsi pre teba sposob