Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení složek z Win 7 na XP

Dobrý den,

hledal jsem asi 2 hodiny, ale žádný z návodů mi nefunguje. Potřeboval bych dostat soubory z notebooku s Windows 7 na stolní PC, kde mám XP pro. Oba počítače mám připojený přes wifi na tradiční domácí modem od O2. Četl jsem, že někde bych měl cosi "pingnout" a zjistit ip adresy obou pc, ale já nevím jak. Prosím poraďte třeba nějaký návod na netu, který by seděl na mou situaci. Díky.

ad homogroup - vycházím jen z toho co kdesi tvrdí ms, a že od zavedení wow7 tu má kdekdo problém se sdílením, sám w7 nevedu.
home verze jsou pak "devadesát osmičkovým" derivátem normálních os, o těch ani nechcu vědět že existují.

za jediné normální sdílení považuju:

net use x: \\ip\disk$ /user:%username% %pswd% /persistent:no

takže nechám w7 na pokoji, tento hamburger_level je už nad mé schopnosti.