Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení pc sestavy

Ahoj,
chtěl bych ohodnotit pc sestavu co by ste změnili atd..
měla by být do 30 000,- tj. monitor, bedna, klavesnice, myš nic víc
pc by mělo být tiché a mělo by sloužit pro kancelářskou práci i jako multimediální přehrávač, hlavě ale pro 3D CAD, renderování a rastrovou grafiku, hry jsou vedlejší.

Monitor: Dell UltraSharp U2311H - LCD monitor 23" IPS .......7860
Klávesnice Genius + myš A4Tech ................................... 760 (na těch nesejde)

Case: Asus TA-K51 Second Edition ................................ 784
PSU: Fortron Black Power 550W .................................... 1896
MB: Gigabyte GA-890GPA-UD3H - AMD 890GX .................. 2928
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition ....................... 3828
Chladič: Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2) ................ 726
RAM: Kingston HyperX T1 6GB (3x2GB) DDR3 1866 ............ 4236
GC: GIGABYTE HD 5770 (GV-R577SL-1GD) 1GB, PCI-E ....... 3806 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8030 9)
HDD: WD Caviar Black - 1TB ......................................... 2126
Mechanika: Sony AD-7260S, černá bulk .......................... 514

Grafika má docela velkej pasivní chladič, vejde se do bedny?
Jestli by pasiv nestíhal chladit přemýšlel sem ještě o přidání tichýho větrníku Noctua 80-92mm? přímo na pasiv přidělat zdrhovačkama, nebo by se to dalo vyřešit nějak tišeji?
A ještě poslední dotaz jak nějak elagantně (aspoň částečně) odhlučnit HDD bez vysokých nákladů?

Předem díky za rady ;-)

Jo, ujde to. O zdroji píšu výše, ten pasiv na grafice stíhat bude, ovšem za předpokladu dobře luftované bedny. Noctuu tam samozřejmě "přidrátovat" můžeš (dělám to tak už asi tisíc let :-)). DVDRW vezmi takovou, která se ti líbí, klidně Sonku.

Kisnu si kup podle potřeby, jestli ji budeš mít dole nebo nahoře.
Dost dobré je umístění zdroje dole, no jinak to taky jde.
Důležité jsou vývody, abys je měl k rychlé dispozici.
Ač fanda Fortronů, tak bych koupil Enermax, Seasonic, Chieftec.
Chladič na tvůj vybraný CPU nebude třeba, je boxovaný.
Vlastně si můžeš návrhy sestav dost vychutnávat...

Jestli by pasiv nestíhal chladit přemýšlel sem ještě o přidání tichýho větrníku Noctua 80-92mm? přímo na pasiv přidělat zdrhovačkama, nebo by se to dalo vyřešit nějak tišeji?

Mechanicky něco přichytávat k pasívní grafice je nevýhodné. Pokud by nestíhal pasívní chladič a měl si vpředu i vzadu ventilátor tak je k použití ta díra na boku ve skříni.

na stišení hdd je asi nejlevnější tohle
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4868 9
tohle je lepší
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=2758 4

Ale není dobré koupit jednu z nejlevnějších skříní a čekat zázraky.

Paměti po třech se kupují k intelu socket 1366, tady bych spíš doporučil jeden kit 4gb(2*2gb) nebo dva kity.

Zrovna tato konkrétní grafika chladí dobře (už jsem měl tu čest), za předpokladu použití předního a zadního ventru spíš doporučuju ďouru v bočnici zalepit. Jinak máš pravdu, bastlení je vždy o konkrétním člověku a míře parkinsona v jeho pazourách ]:).

Děkuju všem za rady.
PC už je sestavený, všchno bylo celkem v pořádku jen na bednu bych si postěžoval je dost krátká a je v ní málo místa, kvůli grafice bylo potřeba uříznout kousek koše pro hdd, tak 1-2cm plechu, ale kamrádka si jí vybrala kvůli designu a zkuste holce vysvětlit že je moc levná :-D .. ještě by to teda chtělo ztišit hdd na to si dokoupím ty silencery.

Je velká chyba ty 3 moduly ram? teda nejede to na dual channel, nebo je tam ještě jinej problém?