Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s 30GB SSD?

Ahoj,
dostalo se mi do rukou 30GB SSD, konkrétně výrobek od Kingstonu s řadičem Toshiba, podporuje TRIM a Garbage collection, zápis 50MB/s, čtení 180MB/s.
Docela bych jej i užil na svém PC, problém je, že 30GB nestačí ani na holý systém (momentálně má moje složka Windows 25 GB), neřku-li na nejčastěji používané programy. Mám Vistu 32bit.
Momentálně jsem to pořešil tak, že jsem na to SSD nasměroval swap a pomocí mklink přesměroval pár už nainstalovaných aplikací taktéž na to SSD.

Svrbí mě ale prsty zkusit nainstalovat na to SSD Vistu načisto a pomocí mklink přesměrovat složku bumbrlíka Winsxs (u mě 15GB) na plotnový disk. Co myslíte, rozdýchá Vista to, že jí věci ze složky "Windows" přehodím násilně jinam?

Nebo máte jiný nápad, jak profitovat z kvalit SSD, případně byste radili ho prodat úplně a vykašlat se na to?

Díky.

SSD disk má smysl používat pro jeho rychlost a minimální hlučnost a spotřebu.
Ne tedy na data, to je mrhání penězi. 30GB je šeredně málo pro Vistu a hlavně W7.
Promysli to, na XP SP3 ten SSD je v pohodě.

BTW, pokud budeš ukládat data na jiný HDD než SSD, tak se rychlost prostě ztratí.

Idealne je dat tam Windows, nezabera to 25GB a winsxs nezabera fyzicky 15GB, su tam tusim kopa veci hardlinky na uz existujuce veci takze fyzicky by to malo zaberat omnoho menej.

Programy potom instaluj vsetky na D:, Windows nechaj cely na C:

P.S. ked sa ti bude zdat ze mas malo miesta tak premazat Temp-y a v C:\Windows mozes zmazat aj vsetky pripadne zlozky $ServicePackUninstall$, a u Visty este jedna zlozka neviem zhlavy tusim ze SoftwareDistribution apod neviem teraz zhlavy (pouzi google) ak by moc narastla sa da precistit.

Na tomhle teď hrčím. :-D SSD je krásně poznat při startu, plochu mám načtenou do 5s. Pokud to je ale na winy tak ti možná bude často docházet místo. U některých programů se však nedá moc ovlivnit kam si ukládají soubory. Stahované dávám výhradně na plotnu. Programy se systémem mám na SSD, kombinace pro mě ideální.