Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty

ahoj rozhoduji se mezi těmito karty do 1500kc a nejlepe 1gb z aukra,ale nevím ktera je nejlepší?Ati radeon 5450 1gb ddr3 64bit coz se mi moc nelebí,HD 4670 128bit 1 gb ddr2 a nebo asus 8800 gts 320mb 320bit diky

ale quad ma prutok 12 mb a amd jen 6 a to je rozdil

He? To se bavíme o bojlerech? ]:) Procesory žádný "průtok" nemají, natož nějakých směšných 12Mb. Pokud se bavíme o šířce pásma, pak se jedná řádově o tisíce Gb/s

(doporučuju si ujasnit jaký je rozdíl mezi jednotkami "B" a "b" a rovněž mezi "mili" a "mega")

Vidím, že jsi příznivec ATI Radeon. Protože nahrávám TV v PC, tak jsem potřebovala grafárnu, ale řadu 4000 jsem vyřadila z úvah, protože jsem potřebovala kartu, která podporuje HDMI 1.3. Takže mám 5450 1GB a spokojenost.
Otázka je, jak dlouho bude AMD podporovat Radeon (který koupili) protože se připravují CPU pro socket AM3+. nVidia také nejsou špatné. Na netu je je spousta recencí a komparací, závěr: v něčem jsou těsně lepší grafárny ATI, v jiném zase nVidia. Takže babo raď. Ale 4670 bych nekupovala, to raději třeba 5670... Mirka.

Pro priznivce linuxu je situace jednoducha, nebot ATI za prve ovladace pro linux nikdy poradne udelat neumela a za druhe nedrzela na rozdil od NVidie dlouhodobou podporu. Pro me jsou proste neduveryhodni, ikdyz nepopiram, ze se to ted, kdyz uz je to AMD muze zlepsit. Pro uzivatele Windows je to jedno, spis bych se dival na pomer vykon/cena. ;-)