Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena ikony kursoru

Zdravim, mam takovy banalni dotaz, proc v IE8 nejde/nefunguje prikaz cursor:hand, takhle konkretne mam ja
<area shape="rect" coords="428,231,530,247" style="cursor:hand" onclick="alert('Nazdar, klikni SEM')"/>
(prikaz cursor:pointer jde jenom v Firefoxu).
Diky

cursor:pointer funguje v každom prehliadači. Area je divný TAG, lepšie povedané ty nastavíš štýl (cursor) na area, ktorú vlastne nevidíš (nezobrazí sa ako IMG, area je vlastne ukazovateľ). Area ti určí len koordináty na obrázok s možnosťou kliku. Skús skôr dať na celý obrázok cursor:pointer. Príklad (upravený o pointer miesto hand), ktorý si uviedol ti nemusí ísť v každom browseri kvôli TAGu area (možno IE 9 ti vyrieši problém :-)).

Teraz po mimo, - prisahám bohu, som web developer viac ako 5 rokov a ešte nikdy som nemusel použiť area. (haluz)

To se ale mění přece automaticky, jakmile máš na obrázek navěšenou mapu s nějakou oblastí (parametr USEMAP v příkazu IMG, nezapomenout na # před názvem mapy) tak se kurzor změní na ruku, jinak by přece uživatel nepoznal, že tam je odkaz!
Viz třeba zde: skola.htm
Právě jsem to zkontroloval v IE 8.0.6001
Spíš mě štve, že některé prohlížeče při aktivaci nezobrazí obrys oblasti...