Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvořené DVD - ořez obrazu na TV

Dobrý den,

vytvořil jsem si DVD video v rozlišení 720*576,širokoúhlé. Při přehrávání na pc je vše ok. Ale jakmile to dám přehrávat přes dvd přehrávač na TV,tak se obraz ze všech stran ořízne. Vyzkoušel jsem na TV všechny možné nastavení formátu obrazu,ale nic nepomohlo. Čím by to mohlo být? Děkuji za rady...

Ja adobe encore nepoznam ale venuj aj pozornost nastaveniam parametrov vytvaraneho DVD v tom adobe encore. Prip. sem (alebo na imageshack.us) daj screenshot nastaveni ze jake to tam ma nastavenia pre to vytvarane DVD. Tykajuce sa pouzitej TV normy (treba mat nastavene ze PAL), a nastavenia formatu obrazu apod. a vseobecne nastavenia toho vytvaraneho DVD.

Docela by mne zajímalo, jak jste vytvořil širokoůhlé video v rozlišení 720/576. Pokud to hodíte na obrazovku 16:9, tak tam budete mit po stranách okraje, a nebo jej musíte zoomovat a pak Vám tam bude část obrazu chybět a zhorší se obraz. Na DVD jej máte zřejmě 4:3 a na tv jej na obrazovce buď zdeformujete 16:9 a nebo použijete zoom a bude chybět část nahoře a dole a nebo tam musite nechat okraje.

PAL (europske) DVD ma takmer vzdy rozlisenie 720x576

DVD

Although many resolutions and formats are supported, most consumer DVDs use either 4:3 or anamorphic 16:9 aspect ratio MPEG-2 video, stored at a resolution of 720/704×480 (NTSC) or 720/704×576 (PAL) at 29.97, 25, or 23.976 FPS.

T.j. ak to je anamorphic tak to potom DVD prehravac zmackne a urobi hore/dole cierne pasy (ked to posiela cez Scart ako PAL ptz cez Scart sa neda poslat sirokouhly signal), alebo (vacsinou) su cierne pasy hore dole uz ulozene na samotnom DVD (aj to zavisi od nastaveni - anamorphic/neanamorphic, preto som chcel vediet co ma to encore za nastavenia a jak to nastavil).