Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Limit 65535 u aplikací od Microsoftu

Dobrý den.
Neví nekdo, proč u většiny aplikací co dělá Microsoft je omezení počtu na 65535 ??

Nalézám toto omezení například u:
- TCP-IP portů, kde je port číslo 65535 označen jako nejvyšší
- počtu řádků v Excelu, kde data s počty 65535 řádků lze ještě uložit, ale když jich tam bude víc tak se už neuloží a to ani v nejnovější verzi Office 2010

Má to nějaké vysvětlení?

Děkuji

Zajímavý toť jev (nejen zde), kdy člověk raději napíše sáhodlouhý příspěvek do diskuse, než aby jen zadal to číslo do Google a kliknul na první výsledek ve vyhledávání. Namísto toho to za něj do Google zadá někdo jiný (předpokládám, že obdobně mif postupoval) a odkaz na první výsledek dá v odpovědi na příspěvek tazatele.
Začínám mít podezření, že existuje nějaká tajná organizace, která lidem zatajuje existenci a smysl fulltextových vyhledávačů :-).

Musím zpětně uznat, že v té mé úvaze mám závažnou chybu. Na Seznamu je odpověď zamaskovaná jen v jednom (až pátém) odkazu první stránky, a jak známo, co není na Seznamu, to neexistuje! Takže uznávám, že zde bylo evidentně lepší se zeptat :)). Jinak se omlouvám za OT zaplevelování tohoto vlákna.