Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TIP- hromadný posun časových atributů u fotek

Představte si situaci, kdy s přítelkyní letíte na dovolenou. Já foťák, ona foťák. Já pedantský technický typ, který u foťáku nastaveno čas, datum, čas. posun, počátek dovolené, konec dovolené. Ona na svém pouze mačká spoušť a velmi v klidu po příletu z dovči mi oznámila, že tam asi:-D má špatně nastavený datum a čas.

Výhodou prohlížení od více foťáků v jedné složce je si to máčknout na pořadí podle času pořízení - mačkám... Já v letadle, ona už na pláži. No to si snad dělá prdel, ne?

Fajn, musím její fotky poposunout o určitý období - přece to nebudu u nějakých 300 fotek dělat ručně.

XNView
označit obrázky
menu Nástroje/ Změnit časovou značku
Vybrat jakou značku chci změnit (resp. podle které se bude měnit)
nastavit +,- a o kolik poposunout
vybrat co změnit
a použít

[4166-casova-znacka-jpg]
prkotina, ale potěší.

No proč používat jednoúčelový, placený (batch editing is available only with the Pro versions - 40 ojro- to se můžou jít vycpat) a např. pokud jsem koukal dobře, nemodifikující souborový časový atribut, program? Raději zadarmo a je to funkce navíc k jinak vynikajícímu správci.