Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boolova algebra

Dobrý den. Mám problém s jedním úkolem (Viz. priloha. Tam kde je cerna sipka je zadani). Načrt jsem schéma podle zadání a teď bych ho měl zjednodušit pomocí distributivního zákona (vytýkaní). Jenom že já nevím co dělat (tedy jak to vytknout). Tak jestli by byl někdo prosim tak hodný a mohl mi to sem napsat nebo hodit na neco odkaz, tak bych byl strasne vdecny. Dik moc. (omlouvam se za hacky a carky)

A este k tomu si aj blbo urobil ten vzorec, v 2. zatvorke medzi B a C to mas blbo (alebo si blbo urobil schemu ak bol zadany ten vzorec, schemu ti robit vobec netreba to ti absolutne nijak nepomoze). P.S. tipujem ale ze si blbo opisal ten vzorec.

aby si vedel co mas robit - mas hladat v zatvorkach spolocne veci a tie vybrat pred zatvorku ale nie bez hlavy ale pozerat sa ze kde by sa to mohlo potom zjednodusit (nie vzdy sa to vybratim tzjednodusi), napr. posledne 2 zatvorky
(A and !B and C) or (A and B and C) =
(A and ((!B and C) or (B and C))) =
(A and (C and (!B or B))) =
(A and (C and 1)) =
(A and C)
- to ti ostane z poslednych 2 zatvoriek. Videl som to uz uplne na zaciatku ze tam to B vypadne, ptz to proste vidis hned ze tam su v oboch 2 stejne a tretie aj invertovane aj neinvertovane a to je potom jasne ze to tretie z toho vypadne. Zvysok si zjednodusuj sam (mas to robit TY aby si sa naucil programovat if podmienky).
Ked budes hotovy tak si spravnost over pomocou pravdivostnej tabulky, pre kazdu kombinaciu hodnot A, B, C (tych kombinacii je len 8) si vyratas vysledok a potom sa usitis ze stejny vysledok dostanes pre kazdu kombinaciu aj s tvojim zjednodusenym vzorcom.