Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hučení na pozadí záznamu z mikrofonu

Dobrý den,
mám takový již dlouhodobý problém s mluvením přes mikrofon. Mám již několikátý mikrofon k mému notebooku, ale téměř všechny mi dělali to samý. Při nahrávání záznamu, nebo při komunikaci přes skype a jiné podobné prográmky, mám na pozadí permanentní šum, nebo spíš takové hučení, nebo vrčení, jak nějaký zvuk nějaké frekvence, ať mluvím nebo ne. Není to nějak moc hlasité, ale je to dost nepříjemné. Dělá mi to již 3 roky, od doby co mám svůj notebook, ale jen co si pamatuju, tak nedávno, před poslední reinstalací windows, mi to nedělalo(celkem asi 5 měsíců). Přitom mi přijde že jsem při instalaci použil stejné ovladače a všechno. Tím mikrofonem to určitě není, ale nevím čím jiným to může být. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi a rady.

Skontroluj si pod windows v ovl.panely - energia ze ci mas profil "notebook" (ak to je XP). Pri profile desktop nefunguje speedstep a zbytocne to furt ide na maximum. To k tomu vetraku.

A skontroluj si aj mixer zvukovky, prepni si tam na nastavenia pre nahravanie, ze ci nenahravas nejaky mix vsetkeho, vyber tam len nahravanie z externeho mikrofonu ak mas externy. Inac podla mna ten notebook ma aj interny mikrofon, to mali snad uplne vsetky notebooky mal som to aj v totebooku spred roku 2000.

tak ten větrák, nastavení Napájení je v profilu "Přenosný počítač".
na mixér jsem koukal teď, všechno ostatní ty mixéry a směšovače jsem to dal ztlumit a na minimum, ale dělá to stejně.. jen jsem koukal do ovládacích panelů a tam v sekci SoundMax Integrated Digital Audio jsem našel další směšovač, a šel zakázat, ale projeví se až po restartu tak nevm, to asi nebude ono ...

v mixeri sa musis prepnut na nastavenia pre nahravanie. Smesovace pre prehravanie nemaju ziaden vplyv na nahravanie.

P.S. a ked najdes nieco co zakazujes tak pis sem presne ze co u toho bolo napisane, resp. snad citas na obrazovke ked niec zakazujes ze co presne to je. Alebo daj sem screenshoty. Neda sa vobec reagovat ked pises "ta neco som nekde nejak vyepol a nejak neviem co to bolo".

Chod v menu do vlastnosti a daj si zobrazit vsetky mozne zdroje (su tam zvycajne na to zaskrtavatka). Alebo neviem co tam ma tvoja zvukovka.
P.S. tie co pises su zvycajne v sekcii pre prehravanie (hlavne to wave), a nie pre nahravanie tak sa usisti ze si sa prepol na nahravanie.