Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možnost jiného OS na Archos 7 Home 8GB??

Dobrý den,ptám se na možnosti jineho OS než Android na uvedeném Tabletu.Četl jsem ,že XP by tam měli jít,když ano tak asi přes flashku.Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji

ovšem samotný windows nepozná ARM procesory,takže momentálne je na tom nepoužitelný,použitelné sú všetky unix/linux systémy a ich odvodeniny a windowsCE a jeho odvodeniny,ten ovšem ako samostatnú inštalačku nezoženieš nikde,dá sa len zakúpiť spolu s vývojárskou skušobnou doskou naflashovaný priamo v pamäti tej dosky,ako samostatná inštalačka neexistuje,takže momentálne pre Teba ako súkromnú osobu,ktorá nepotrebuje vyhadzovať doláre za rôzne vývojárske kity zostáva bezplatnou alternatívou nejaký linux a cez neho môžeš skúsiť spustiť aj win programy,pre linuxy existujú rôzne funkčné emulátory na spúšťanie win programov v prostredí linux

Diky,chtel bych vedet jak ten linux,treba UBUNTU tam naleju.Ma to jedno USB,ja ten ANDROID moc neznam a zajma me jestli tam zustane dal pro pripadne navraceni systemu.A taky nevim jestli by to slo z FLASHky nebo musi byt extwerni USB mechanika.Dekuji.

to skôr pozri nejaké xda developer forum,tam zistíš obvykle aj presné podrobnosti,nepoznám interný hardware archosu do detailu,pravdepodobne tam bude operačný systém nutné flashnúť interne do vnútornej flash rom pamäte a zároveň spraviť funkčnú zálohu pôvodného systému pre prípad návratu,tie usb rozhrania u takýchto xzariadení mávajú obvykle len pomerne "hlúpy" mikrokontrolér,ktorý vie len jednoduché prenes dáta z bu a do bodu b a opačne a zrejme nebude pomocou nich možné obsluhovať už pomerne zložité zariadenie ako usb cd/dvd mechanika a pomocou nej nahrať zo zálohy firmware alebo zálohu pôvodného operačného systému,existujú ovšem aj takéto zariadenia a la archos,kde to možné je,ale ako som už spomenul,nepoznám interný hardware konrétneho archosu do detailu,takže Ti z hlavy neviem povedať,čo všetko je možné s týmto zariadením robiť...skús pozrieť to xda developer forum,tam sú k dispozícii rôzne dokumenty,návody a utility pre takéto zariadenia....