Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba v externím HDD

Můj nový HDD 1TB od firmy WD Elements mi jaksi spadnul na zem. Když ho dám do elektriky a zapojim přes USB do compu tak začne blikat kontrolka, jako by to bylo zapnutý, ale počítač nijak nereaguje (zkoušel jsem to asi na třech). Zajímá mě:
1)Je to opravdu chyba v HDD a o co se asi jedná
2)Jak dlouho trvá možná oprava
3)Jsou data v pořádku (mám tam asi 550 giga a stahovat znova se mi to fakt nechce)
4)A kolik to stojí (+ záchrana dat pokud je nutný zaplatit poplatek)
Díky moc, Prochyn.

1) moze byt v tom rozbite cokolvek, odtrhnute kontaky z plosaku elektroniky apod. alebo v haji disk, zistis to jedine tak ze z toho vyberes disk a zapojis ho do PC cez SATA lebo PATA podla toho jaky v tom je disk.
2) to sa neopravuje, mozes si kupit druhy. Ak by bol HDD vporiadku tak staci kupit USB ramec bez HDD.
3) ano ale ked je v haji HDD tak tie data z toho nedostanes
4) ked je v haji HDD tak vytahanie dat specializovanou firmou stoji vela (kludne vyse 10) tisic Kc. A neni zarucene ze to vobec vytahaju vsetko.