Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možnost krádeže bankovního účtu?

Dobrý den,
prosím vás, měl bych dotaz, stalo se mi, že jsem z jednoho souboru získal virus. Asi hodinu poté se jeden z uživatelů tohoto počítače přihlásil na bankovní účet. Asi hodinu potom jsem virus odstranil. Je tu velká šance, že ten účet bude ukraden?
Virus se jmenoval "Winserv.exe", v NODu jsem ho odstranil, v HJT jsem také odstranil.

Jak se to vezme, je program (tzn keylogger - zapsani napsanych klaves), ktery dokaze odchytit (mimochodem je to třeba i word, ktery odchyti co napises za zpise to dokumentu, tenhle ale bezi porad a potichu) všechny klávesy ty si zapíše - tedy od navigace ve windows, pres psani url, wordu, icq... vcetne napsanych hesel.

Virtualni klavesnice je dobry nápad, protože jedine co muže ten program odchytit nejsou stisknute klavesy (tzn heslo po pismenech) ale kliky myší. Ovšem muže odchytit pozice na kterou klikáš... a pak je na tobě jestli budeš (a správně jestli to má mít smysl) občas klikat i uplně vedle. Nebo jestli je Spořitelna natolik rozumná (nevim) že umístění kláves JE RANDOMIZOVANÉ, klávesy jsou NÁHODNĚ VELKÉ, NÁHODNÉ POSTAVENÍ NA STRÁNCE atd.. pokud je to statická klávesnice, která vypadá pořád jinak, je to jen znepřípejnění pro zloděje... není to nějak omezující.

Virtualni klávesnici si muzes udelat tim, ze si otevrtes nejakou www stránku a pomoci cliboardu budes postupne kopirovat pismena hesla, nedávat je zasebou, semtam nekteré smazat atd...)