Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Příjem Wifi

Zdravím,na vesnici chytám na notebooku dost nezabezpečených wifi signálu přes kterých se mužu připojit na net, jenže jsou moc slabé, takže spojení se většinou ztrácí. Chtěl bych si koupit nějaké levnější zařízení, které bych mohl umístit na střechu baráku, abych měl lepší signál. Moc se v tom nevyznám co je proto potřeba, tak Vás prosím o radu. Děkuji

PS: hlavne bych to potreboval napojit do stolniho PC na kterym neni wifi

Ikonek chtěl říci Client, nikoliv AP - AP je na vysílání WiFi ;-)
Jinak předpokládám, že je ti jasné, že používat cizí WiFi je vlastně krádež? ;-) No ne že bych to nikdy neudělal - občas na cestách z nouze rád použiju nezabezpečenou wifinu, na mail či přečtení zpráv - ale rozhodně bych si tím neřešil své trvalé připojení, to už bych se asi necejtil moc dobře - to už dle mého vnímání krádež je...
Ale je to tvůj boj 8-)
Jen počítej s tím, že dlouhodobé řešení to není - sousedi to brzo poznají a své wifiny si zaheslují - nebo si vyfasuješ žalobu - případně dojde i na vesnické (a imho nejsprávnější) řešení - přijde soused a dá ti po čuni :-D

na aukru bych nekoupil ani žrádlo pro medvědy.

chcel jsi původně ten krám kvůli příjmu wifi umístit na střechu - a místo gigahertzů po koaxu s velkým útlumem tahat dolů normální lan kabel.
tak proč si vybíráš "WIFI PCI Adapter" do interního slotu pc? aha, druhý odkaz vede na 24db anténu - ať je co tlumit, fak skvělé.

a kdybys náhodou potřeboval připojit další pc k netu, budeš to řešit jak?
takže pod střechu patří ap(router) v režimu client, a dolů si vedeš lanku kterou dole připojíš do switche nebo (wifi) routeru, podle potřeb a toho co chybí pod střechou.

ne. potřebuješ něco co umí přijímat internet přes wifi.
u routerů se ten režim jmenuje wisp-client. umí ho třeba modely: CC&C WA-2204A, TP-Link TL-WR543G, "ápéčko" s 2x lan Ovislink WL-5460AP, ...

zároveň počítej s tím, že když tou krabičkou přijímáš wifi z vnějšku, nemůžeš už pokrývat byt vlastní wifi - potřeboval bys druhou krabičku. řešením je rozdělit příjem na horní krabičku (ap) na půdě, kde stačí rychlost 54g, a na dolní router který už nemusí umět přijímat v režimu wisp client, ale má jiné přednosti pro domácí lan:

dnes jsou na trhu modely routerů které aspoň papírově zvládnou gigabit lan pro výměnu dat mezi domácími pc, nebo jsou vybaveny rychlejší n-kovou wifi pro notebooky: CC&C WA-6202-V3, TP-Link TL-WR741ND, TP-Link TL-WR1043ND, ...

ještě jedna technická: pokud je na půdě router, stačí mít dole jen obyčený switch pro připojení více pc. přijdeš samozřejmě o možnost domácí wifi sítě, protože s wds nemá cenu si zahrávat, ostatně při směrové horní anténě ani nejde použít.