Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskarna: chci laser, je to dobra volba?

Zdravíčko, možno trošku netradiční, a možno jeden z pravidelných dotazů, ale ....

... rodina chce koupit tiskárnu. Já, jako ten přes počítače, se o to samozřejmě budu starat. Takže čištění zaschlých trysek bude na mě, výměna náplně bude na mě, řešení "proč to nefunguje" bude zase na mě. Vzhledem k tomu, že teď studuji vysokou školu, nemam zrovna času nazbyt, a řešení problémů s tiskárnou chci co nejvíc minimalizovat.

Tudíž jsem tak přemýšlel inkoust vs laser. Laserovky jsou prý větší(těch par obrázků co jsem rychle sjel na alze či mironetu to vetšinou potvrzují) hlučnější, víc žerou a že prý nejsou zrovna "bursíkovské".

Na druhou stranu odpadá starost o zaschle barvy, ucpané trysky apod. Jako student dostanu u mironetu slevu, takže bych za tu laserovku klidně i připlatil.

Je to dobry napad? Anebo mají inkoustovky stále nějaké podstatné + ? (fotky netiskneme + existuje fotolab)

Já koupil loni ČB laserovku Brother HL 2030 za 1200 v akci,toner na 1500 stránek a ještě pořád tiskne bez problémů.Nejvíce ji využije mladá na tisk věcí do školy a já na manuály a schémata.Naplnění toneru stojí 800,individuální tonerová kazeta i s fotoválcem 1300 na 2500 stránek.Není to žádnej High end ale na běžný tisk bohatě stačí.Fotky si vytisknu v automatu za 2.50 kč/ks

Vsetci Ti radia laser tak ja Ti kludne odporucim atrament. Mam multifunkciu Canon MP 540, naplne kupujem za 9€ celu sadu. Zaschnutia sa neboj. Tri mesiace bola mimo prevadzky a no problem. Dcera chodi do skoly a tlaci projekty tak preto farba. Skolaci nie su marginalna skupina ako tu niekto pisal o tych co pouzivaju atrament.