Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se základovkou

Zdravím, dnes mi došla nová základní deska ASUS P5KPL/EPU, zapojil jsem ji a když chci zapnout PC, tak se rozjede asi na 0,5 sekundy a hned zase vypne. Na zdroji se rozsvítí červená diodka. Kde by mohl být problém? Díky moc!

Sestava: Základovka Asus P5KPL/EPU - Intel G31, DDR2, s.775 ATX
CPU Intel Core2 Duo E6750, 2.66GHz,1333FSB,4MB Cache,LGA775
RAM Kingston 2x1GB DDR2 800 MHz CL4
Zdroj COOLERMASTER ATX iGreen 430W
Grafika VGA Powercolor HD2600XT 256MB PCIE GDDR4

RAM jsou docvaklé natěsno, vypínač je zapojen dobře a všechno ostatní taky. Hlavní problém je určitě v tom, že jakmile PC zapnu, vše funguje necelé půl sekundy a hned se vypne - na zdroji se rozsvítí červená dioda (bohužel nemám ke zdroji manual a na netu nemůžu najít žádné informace, co ta červená diodka značí).. pravděpodobně to nějak zkratuje. To stejné dělá základovka i na jiné zdroje, takže problém bude nejspíš v základovce. Navíc na jednom čipu na základovce je lihovým fixem udělané značení - jestli to náhodou neznačí nějaký vadný kus.

Skus to najprv bez grafiky, G31 ma aj integrovanu grafiku, nie? Tym odlahcis zdroju a prip. vylucis problem v grafike. Skontrolovat ze nemas skrat na kejs napr. cez distancny stlpik pod doskou na nespravnom mieste.
A ked sa to zapne a vypne tak potom treba zmacknut powerbutton, alebo skus pockat 5sekund ci sa to zas nezapne.

Co znamena nejake tajne znaceni fixkou, sa opytaj tvojho dodavatela.