Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosim o radu s koupi mininotebooku

Přeji hezký den,
rád bych Vás, počítačů lépe znalé, chtěl poprosit o radu. Porozhlížím se po novem mininotebooku a i díky kladné referenci mi padl do oka tento

http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1215n-ion2-cerny-d1 83807.htm

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli si myslíte, že je to dobrý výběr nebo náhodou nevíte o lepším kousku v této cenové relaci. Na tomto pc se mi líbí především to, že by měl zvládat i nějaké ty hry a filmy ve větším rozlišení (sympatické mi je také rozhraní HDMI k připojení na domácí TV).

Zároveň bych se chtěl zeptat, jestli náhodou nevíte něco o tom, že by tento mininotebook disponoval rozhraním USB 3.0. Všude v článcích se dočítám, že by měl mít 1x USB2.0 a 2xUSB 3.0 nicméně na stránkách Alzy tyto údaje ve specifikacích nevidím. Nevíte o tom něco?

Mockrát Vám všem děkuji za rady

No, s tymi hrami to nebude nic moc ale na ION by sa nejaka ta hra mala dat zapnut.

Vseobecne to je pouzitelne (podla napr. http://www.computerbild.de/artikel/cb-Tests-Notebo oks-Asus-Eee-PC-1215N-ION2-Full-HD-Netbook-5499246 .html to HD (1080p) filmy v .avi prehrava bezproblemov, s .mkv potrebujes nejaky specialny SW ktory vie vyuzit GPU, VLC player sa im sekal.

USB 3.0 to nema (pozrel som aj datasheet chipsetu NM10, ziaden USB 3.0, len 2.0)

P.S. podla mna to je ako mininotebook celkom dobre (omnoho lepsie jak doterajsie singlecore atomy s intel grafikou).
P.S.2. ked mas dost financii (tak 2x tolko :) tak sa poobzeraj po normalnom 12" notebooku s normalnym CPU (ne atom) a normalnou grafikou, bude to o dost vykonnejsie.

Díky za radu a názor :) Jinak abych to upřesnil, s těmi hrami to u mě není až tak horké. Max si zahraju při dlouhých zimních večerech CoD2 po netu ;) Doteď vlastním notebook Asus K50IJ (ten ani to CoD2 moc nedává) a potřeboval bych na přednášky něco kompaktnějšího po čem bych neměl cestou z metra namožený rameno, a taky ta výdrž. Myslím, že i co se týče výkonu na tom bude ten prcek lépe. Jenom mě trošku zaráží jeho tloušťka v zadní části (skoro 4cm)...

Bohužel dvakrát tolik nemám a tak se to jeví jako jasná volba...

Kdyby přece jenom někdo věděl o lepším stroji v této cenové relaci tak bych byl rád, kdyby se s tím se mnou podělil :)

Si tam klikni na Specifications a tam vidiet ze USB3.0 je len optional (zrejme riesene pomocou nejakej dodatocnej karty alebo co). Teoreticky sa to mozno da dokupit ako modul (ale asi to bude problem zohnat a namontovat do toho), alebo kontaktuj predajcu ci ti vie zohnat verziu (option) s tym USB3.0

Než Atom, tak bych pouvažoval nad něčím takovým: http://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-edge11-at hlonii-k325-4gb-320-11-6-win7hp64bit-2545-24g-cerv eny_d538082.html

Rozměry, váha i cena +/- souhlasí, výhodou je o dost výkonnější CPU (2 jádra, vyšší frekvence), aktuální OS (W7) a i nějaké hry to zvládne.. http://www.notebookcheck.net/ATI-Radeon-HD-4225.30 647.0.html

edit: tohoto "krasavce" plánuju koupit sestře, původně chtěla na psaní právě netbook, ale tohle mi za podobnou cenu vychází jako o dost lepší řešení.

edit2: nekouknul jsem se pořádně na ten Atom D525, je to taky 2-jádro a dokonce na 1,8GHz, ale i tak je pomalejší: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Ben chmarklist.2436.0.html?&3dmark06cpu=1&archive=0&be nchmark_values=&cb11=0&cinebench10_m=1&cinebench10 _s=1&cpuselect_1149=1149&cpuselect_901=901&deskorn ote=&dhrystone=1&month=&or=0&search=&sort=superpi3 2m&superpi1m=1&superpi2m=1&superpi32m=1&sysmark200 4se=0&whetstone=1&wprime_1024=1&wprime_32=1

Tak Vám všem teda pěkně děkuju...ne dělám si legraci :)...jen jste mi pěkně zamotali hlavu...myslel jsem, že už mám jasno v tom co chci a najednou nemám...

nerozumím tomu, ale slyšel jsem, že AMD v noteboocích nějak nestačej Intelu jak výkonem, tak energetickou náročností...

jinak na tu VX6 jsem koukal v nějaký recenzi ale v shopu jsem ho nehledal a nevypadá vůbec zle :) jen cena je nepatrně výš...

Tak co se procesorů v netboocích týče, tak platforma AMD neo dává Atomu výkonnostně celkem slušně na frak. Větší výkon ale znamená větší spotřebu energie, proto netbooky s AMDčkem vydrží na baterku max tak 5 hodin zatím co Atomoví slimejši vydrží se stejnou baterkou až 8 hodin.