Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Při zapnutí PC se mi připojí 2 sítě a nejede internet...

Zdravím všechny, mám takový problém, po naběhnutí PC se mi připojí 2 sítě a to "domácí síť" a nějaká "veřejná síť" internet nebeží. Když zakážu veřejnou síť, tak zmizí i ta domácí, když opět povolím už se připojí jenom ta domácí a internet beží, čím to může být? Mám 2 PC u prvního mám router, po kabelu vedu do něj, tam to beží v pořádku do druhého další zdířkou a ten mi dělá právě tohle. Na obou počítačích mám Windows 7, dík za rady...

Ten druhy PC je pripojeny tiez do routeru, alebo kam?
Mas v routeri povoleny DHCP?
Nemas na tom prvom PC nastavene nejake zdielanie pripojenia alebo podobnu blbost? Ked vypnes prvy PC tak potom ten druhy PC funguje normalne?
Co vypise prikaz
ipconfig /all
? Zadava sa do start-spustit: cmd.exe

Ano taky je vedený do routeru, DHCP pocolené mám, dokonce jsem zkoušel nastavit i rezervaci atd... Sdílení mám mezi kompama, zapnutí pořadá PC nehraje žádnou roli... vyzkouším tu IP, ale musím znova restartovat kompa

EDIT: takže ip config napíše že je odpojený, IP má, ale výchozí bránu ne... že by tady

Když funguje: (DIVNÉ JE, ŽE POŘÁD PÍŠE ODPOJENO)

IP CONFIG /ALL

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{5E7A0B0D-129D-4450-8132-09A564474EAD}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti*:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:8e3:d493:b199:199d(Prefer
ované)
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8e3:d493:b199:199d%13(Pref
erované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

IPCONFIG

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::d77:d336:8a10:ba54%11
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{5E7A0B0D-129D-4450-8132-09A564474EAD}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti*:

Přípona DNS podle připojení . . . :
IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:8e3:d493:b199:199d
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8e3:d493:b199:199d%13
Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::

to je vsetko spravne, akurat nemas nastavene DNS (ked to ale funguje tak OK asi W7 bere nejaky default DNS). Daj sem aj vypis ked to nefunguje (resp. daj sem ten vypis nejak normalne toto co si sem vlozil je nejaky chaos jedno cez druhe)

Mozes aj skusit u sietovky - vlastnosti vypnut podporu IPv6.

P.S. a spustaj ten prikaz len s parametrom /all, t.j.
ipconfig /all

takže takto

Konfigurace protokolu IP systému Windows

   Název hostitele . . . . . . . . . : Muchajo-PC
   Primární přípona DNS. . . . . . . :
   Typ uzlu  . . . . . . . . . . . . : hybridní
   Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
   WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethern
et Controller(NDIS6.20)
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-22-15-79-F6-AF
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferované)
   Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 15. října 2010 23:07:13
   Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 16. října 2010 1:07:13
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{5E7A0B0D-129D-4450-8132-09A564474EAD}:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti*:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:8e3:d493:b199:199d(Prefer
ované)
   Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8e3:d493:b199:199d%13(Pref
erované)
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
   NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Vsetko je spravne. To je vypis ked internet funguje alebo nie? Bolo to aj s vypnutym IPv6 po restarte zle?

Ked to je stale zle, tak porovnaj ten vypis ze co je odlisne ked to nejde.

Este ked mas vypnute IPv6 tak mozes ist aj do spravcu zariadeni, dat si v menu zobrazit skryte zariadenia, pod sietovkami si najst Teredo Tunnelling a pravy klik - zakazat. To je nejaky tunel pre IPv6 blbosti moze to robit aj on to nezmyselne pripojenie (neviem ci to robi on alebo kto, ja som problemy s Win7 nemal ale skusal som to uz davno tak neviem)

Me to (u nasich) dela na Windows 7 taky, absolutne to nechapu a nedokazel jsem se toho zbavit, ani jsem v tomoto smeru nic nevygooglil.
Dopracoval jsem se leda tohoto vysledku:
Spustim Windows, sit nepripojena - je tam v tray vikricknik, kliknu na centrum siti, jsou tam ty dve site co mas ty, potom kliknu na konfiguraci site ??? a kliknu na sitovy adapter pravym tlacitkem, dam zakazat a pak dam povolit, nabehne jedina sit a PC je pripojen do internetu.
Desive me to stve, ale proste jsem na to, co to dela neprisel. :-/

vypnout ipv6, vypnout tunelování.
přenášíš pc/notebook jinam? jestli ne, vypni dhcp.
ip adresa je ze statického rozsahu routeru - ten by neměl mít nastaveno dhcp přes celý rozsah, ale třeba jen rozsah 100 adres. lepší možnost je dhcp přidělované adresy podle mac adres.
u ručního nastavení: je nastavena brána na router?
u přenášeného pc jinam: možná různým providerům fungují jejich dns - když ne, nastavit ručně opendns nebo známé googlí dns.

pro používače různých antivirových antiinternetových megabalíků: dobře jim tak. chce to aspoň zkontrolovat, zda nemá systém nastavenou proxy.

tak v tom mem pripade:

IPv6 zkouseno vypnout beze zmeny
domaci PC - jedine PC, rodice maji modem od UPC a k nemu pripojeno toto PC (zadny router), tedy musi byt DHCP.

nevim jak vypnout ono tunelovani ???

ano je tam jako jedine bezpecnostni reseni (kdyz neni HW router s firewallem) nainstalovano nejovejsi Comodo, ale zkusil jsem ho odinstalovat, protoze jsem jako prvni podezrival tento program, ale nepomohlo to.