Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr print serveru

Mám doma multifunkční tiskárnu HP Photosmart C5380 All-in-One a potřeboval bych ji zapojit tak abych mohl tisknout ze všech PC připojených do sítě takze bude potřeba asi print server ale nevím jaký na netu jsem nasel tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 870UK000RMO a nebo tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 870UK0008HI prosím o radu jaký vybrat a zda je možnost i skenovat z tiskárny na kterykoliv pc v síti předem díky za odpověď

oba print servery jsou s tiskárnou kompatibilní takze jeden nebo druhý ale nevím jaký je mezi nimi rozdíl u toho TP-linku je moznost pripojení více zařízení pres usb hub ale u edimaxu je psaný i procesor a paměť jsem z toho celkem zmatený tak bych prosil o vysvětlení předem děkuji za odpověď

Ahoj sem vlastníkem toho TP - linku, nemám sice vyzkoušený skenování, provozuju na něm barevnej laser a externí 500G disk bez nějakých problémů. Má sice "divnej" (podle it technika v prodejně) způsob připojení - nedá se tisknout současně ze 2 pc (nevím jak je to u jiných značek). Ale v mí situaci to není problém.

No to že má divnej způsob připojení mi řek ten technik v prodejně, mě na tom nic divnýho nepřijde. De o to že když chceš tisknout tak se musíš připojit viz obr. Otevřeš obslužný sw vybereš tiskárnu a připojíš se (ikona bude oranžová), když by chtěl někdo ve stejný okamžik tisknout z druhého pc má smůlu musí počkat až se odhlásíš (u něj bude ikona tiskárny červená).
[http://pc.poradna.net/file/view/4226-pt-png]
[http://pc.poradna.net/file/view/4227-pt2-png]

Ne, toto je funkce typická pro printservery, které zvládají MFP zařízení (tedy právě to skenování). Jde o to, že ten SW emuluje přímé připojení přes USB, a tedy se chová jako by ta tiskárna byla opravdu přímo propojená s daným PC. Proto to přepínání, a proto jen jeden PC v daný okamžik.

Já osobně takové šity nikomu nedoporučuju (TPlink IMHO jen branduje totéž, co třeba i Edimax nebo Ovislink - střeva to má IMHO stejné), když už síťovou tiskárnu, tak takovou, která má rovnou síťové rozhraní.