Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem heslo k biosu

Zdravim, pptreboval bych pomoci. Potrebuji se dostat do biosu, ktery po me chce heslo, ktere ja si ale nepamatuji. Cetl jsem ze muzu bios zresetovat clear cmos, mam ale spatny pocit, ze postup udelam spatne a neco v pocitaci podelam.

Je to předpokládám stolní PC. Jak udělat clear CMOS máš popsané v manuálu (a bylo to popsáno mnohokrát i tady na poradně). A pokud bys náhodou argumentoval, že manuál nemáš, můžeš si jej stáhnout na webu výrobce tvé tajné desky...

Jen tak mimo soutěž - co potřebuješ v biosu?

To se musis podivat do manualu sve zakladni desky, je-li to vubec mozne. Vetsinou to jde, ale vyrobci typu IBM/Lenovo atd. to maji osetrene.

Co se tyka vycisteni CMOS, se zmizenim hesla ti zmizi i ulozene nastaveni, takze pak mozna bude treba znovu nastavit nektere veci. U novych desek funguje autodetekce, ktera se o vse postara sama, u starsich je treba nastavit treba FSB... Vzdy zalezi na konkretni desce a zbylem HW.

zvycajne by PC mal byt vypnuty z 230V. Ak nie tak to bude napisane v navode. Jumper tam urcite mas na tych 3 pinoch a mas ho len prehodit na vedlajsie 2 piny na chvilu.
Pripadne mozes vybrat knoflikbaterku na par minut. PC musi byt zamozrejme odpojeny z 230V. Keby si aspon pouzil hladanie, je to tu v poradni milionkrat a furt ludia pisu to iste dookola jak idioti len preto ze nie si schopny napisat 2 slova do vyhladavania.