Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrznutie PC

Zdravím

Odnedávna som zaznamenal mrznutie PC a to takým spôsobom že aplikácie ktoré som mal otvorené v oknách fungovali v pohode ale žiadne ďalšie sa nedali spustiť, zamrzol celý taskbar, nefungovalo ctr+alt+del. Jediná možnosť ako z toho je resetovať PC, no už ma to začína pekne zožierať.

Konfigurácia môjho PC je:
Procesor: AMD Athlon A64 3500+ 64-bit Orleans BOX socket AM2; Zakladna doska: ASUS M2V-MX, VIA K8M890, DualChannel DDR2 800, VGA + PCIe x16, SATA II RAID, USB2.0, GLAN, mATX scAM2; Graficka karta: SAPPHIRE ATI Radeon X1650PRO, 512 MB DDR2, PCI Express x16, 2xDVI/ TV-out; Pevny disk: Hitachi (IBM) Deskstar 7K160, 160GB, SATA II NCQ, 8MB cache, 7200ot, HDS721616PLA380; Dinamicka pamet: 1GB DDR2 667MHz PC5400 A-DATA; Zdroj: GEMBIRD 350W CCC-PSU10-12, 120mm větrák, SATA + LGA; Monitor: Xerox CRT 17

Je chlazený dostatečně CPU? Zkontrolovat, popřípadě obnovit teplovodivou pastu. Není system taktovaný na vyšší kmitočet? Vrátit na default. Když to nepomůže, tak vyjmout všechny karty, nechat jen grafiku a případě jeden modul paměti. Když se systém začne chovat normálně začít přidávat postupně komponenty po jedné a pokusně zkoušet až do odhalení vadného kusu. Je to pravděpodobně závada v hardw. Někdy pomůže výjmutí komponent a nové zasunutí - může to být špatný kontakt.

OdpvěĎ je jednoduchá....AMD (co kus to originál) :D Vůbec bych se nedivil, kdyby to topilo (třeba vyhřátá pasta pod chladičem procesoru, nebo se přehřívá chipset).99 procent podobnejch problémů řeší dobrý chlazení,anebo pořádný ovladače k chipsetu (i když některý chipsety pro AMD nezachrání nic......třeba takový starší nForce ti třeba chybně zapisovali na HDD, VIA topili a bez ovladačů byly ukrutně pomalý)

Skusil si nainstalit nanovo Windows? (a ovladace potom samozrejme) ptz mam pocit ze to je SW problem (posahany explorer.exe apod). P.S. odinstaluj aj vsetky antiviry a vsetko co ti bezi na pozadi.

Ked nepomoze tak skontrolovat v BIOSe ci je nastavene spravne napatie RAM (skusit RAM znizit na 667), a skusit aj iny zdroj.