Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nejde zapnout..zdroj?

Dobry den,
pro jistotu shrnu pri cem nastal konec memu PC. Pripojil sem do sve TV karty kabel na snimani dalkoveho ovladani. A nasledne jsem na dalkovem ovladani zapl TV, ve winech se ukazali presypaci hodiny a najednou pc prestalo bezet, jak kdyby vypli proud...a pouze blikala kontrolka na bedne, ta co normalne sviti zelene pri spustenem PC. Zkusil jsem vypojit z proudu, vypnout zdroj..ale nic nepomohlo, pouze uz kontrolka spusteni blikne pouze 1x a nic, pc ani nezavrci...napadl me jedine zdroj, ale ten jsem pred necelym rokem jiz menil, protoze prestal postupne fungovat...ale takto naraz, muze byt i necim jinym?...buda rad za kazdou radu, co mam nyni delat. predem mockrat dekuji

Taky dobrý den, pokud nestíhá zdroj, tak má problém při spuštění kompu,
kdy je největší zátěž. U tebe bych to tak neviděl.
Po zapnutí se ozve co? Deska by měla beepnout 1x krátce
a měl by ses dostat do BIOSu. Co přesně označují diody na desce?
Zdroj je co za frajera?

zdroj: seasonic SS-350ET 350W 80PLUS...
No praveze po zapnuti se neozve nic, na desce se nic nerozsviti, ani neblikne. proste jak kdyby se vubec nis nestalo. Jedina vec je, ze blikne(dost skomirave) na bedne svetilko, ktere sviti kdyz je PC zapnuty.

Tak celkem je jednoduchá pomoc.
Nechej v kompu zapojenou jen grafiku, procesor s chladičem
a jeden modul RAM paměti, kterému věříš.
S procesorem raději moc nehýbej, leda bys měl na něj podezření,
RAM a grafiku vytáhni ze slotů a zasuň zpátky, někdy je blbý kontakt.
Všechno ostatní odpoj, HDD disky, DVD a hlavně všechno z USB.
Pokud to projde, tak postupně zapojuj HDD, DVD, nakonec USB věci.

Ono 350W je dost málo, i když na kancelář s obyčejným železem stačí 200W.
U tebe přes kvalitní značku Seasonic bych viděl možný problém ve zdroji.

Prostě musí deska pípnout nebo LEDky vyloženě něco napoví,
určitě máš manuál k desce, kde je přesný popis problémů.

Musis skusit iny zdroj (na skusku sa da pozicat z ineho PC na chvilu), ked to nepojde tak je v haji nieco ine napr. zakl.doska alebo mas niekde skrat zo zdroja na kejs apod.

Inac ako skusanim sa to zistit neda, ziadne svetielka ti neopvedia co je vadne.

P.S. najprv skus odpojit vsetko nepotrebne (disky, mechaniky, TV kartu, atd) tym sa vyluci zavada/skrat v nich.

staré 350W seasonic neboli robené na dnešné pcie/sata/sli/crossfire systémy a dosky s atx 2:2 špecifikáciou,obvykle boli robené pre atx rev.2.03/2.1 pre p4/amdK7 agp,takže najpravdepodobnejší problém bude naozaj v poddimenzovanom zdroji,aj napriek tomu,že je to overená značka

Zkus to infra čidlo odpojit, vytáhnout TV kartu a nastartovat počítač. Základem problému je totiž to "Pripojil sem do sve TV karty kabel na snimani dalkoveho ovladani". Bohužel většina debilních výrobců používá normální jack, který při zasouvání zkratuje napájecí napětí +5V. Obvykle to odnese jenom pojistka na kartě. V návodu bývá upozornění, že čidlo se má připojovat a odpojovat pouze při vypnutém počítači, ale kdo čte návody, že....

Tak jsem vse vypojil, graf. karta se mi nepovedla vytahnout - PCIE slot, je tam nejaka pojistka vzdau, kde sem si nebyl jistej, zda hruba sila?...takze sem ji pouze povytahl a opet zandal. PC se rozbehl, tim jsem vyloucil zdroj. ovsem monitor nereguje =(...zkusil sem postupne pridavat veci..a kdyz jsem pridal vsecky, stale PC bezi krom monitoru....je tedy problem v gr. karte? nebo jsem nejak tim povytazenim zmrvil?

ano, v pc je pouze zapojena gr. karta a ramka, jinak sem vse odpojil... ale bohuzel nemam jinou grafickou kartu, abych zjistil zda je to jeji vina, nebo zda cela zakladni deska?...mam jen AGP gr. kartu a na tu tam nemam slot :(...jde nejak otestovat, zda jede zakladni deska? nebo muze byt jeste nekde problem s gr. kartou?...nebo to muze byt jeste neco jineho?